TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu
DİSK, KESK, TMMOB, TTB: İŞÇİ ÖLÜMLERİNDEN BU KARARA İMZA ATANLAR SORUMLUDUR PDF Yazdır

4 Ağustos 2015 tarihinde Bakanlar Kurulu kararıyla Resmi Gazete`de yürürlüğe giren "Muhtemel Patlayıcı Ortamda Kullanılan Teçhizat ve Koruyucu Sistemler ile İlgili Yönetmelik"te belirtilen 1.Grup Teçhizat kategorisine uygun olarak sertifikalandırılmamış olan maden ocaklarının teçhizatlarının yenilenmesi 31.12.2019 tarihine ertelenmiştir.

Son 15 yıla bakıldığında Karaman/Ermenek`te başlayan Kastamonu/Küre, Bursa, Balıkesir, Zonguldak, K.Maraş/Elbistan ile devam eden kitlesel madenci cinayetleri durmamış; Manisa/Soma`da yüzyılın en büyük madenci katliamı yaşanmıştır. Daha bunun toplumsal alanda yarattığı travma atlatılmadan Ermenek`te yine bir madencilik felaketi yaşanmıştır.

Devamını oku...
 
TUZLA'DA YAŞANAN BÜYÜK ÇAPLI BİR KİMYASAL KAZADIR PDF Yazdır

5 Ağustos 2015 günü Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi içinde meydana gelen büyük çaplı kimyasal kazayla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenlendi. TMMOB Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ve İstanbul Tabip Odası'nın ortaklaşa gerçekleştirdiği açıklamada, Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından simüle edilen Nitrik Asit sızıntısının veri dökümü de basın mensuplarına dağıtıldı.

Basın açıklamasının tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.


 
BARIŞ BLOKU BASIN AÇIKLAMASI: SİZE SAVAŞ YAPTIRMAYACAĞIZ PDF Yazdır

Suruç katliamı ve ülkenin içine itildiği savaş tehdidine karşı barış talebini dillendirmek üzere Barış Bloku tarafından düzenlenen basın açıklamasına binlerce kişi katıldı.
26 Temmuz 2015, Pazar günü 16.00'da Barış Bloğu'nun çağrısıyla Aksaray Metro önünde toplanan binlerce kişi "AKP Savaş İstiyor, Barışı Biz İnşa Edeceğiz" pankartı açtı. Açıklamada ayrıca Suruç katliamında yaşamını yitiren 32 canın fotoğraflarının yer aldığı bir pankart da taşındı.

Eylem süresince sık sık, "Size Savaş Yaptırmayacağız", "Savaşa Hayır, Barış Hemen Şimdi", "Yaşasın Halkların Kardeşliği", "Yaşam İçin, Demokrasi İçin, Özgürlük İçin Barış" sloganları haykırıldı. Onlarca kitle ve meslek örgütü, siyasi parti tarafından oluşturulan Barış Bloğu içinde yer alan TTB-İstanbul Tabip Odası adına Oda Başkanımız Prof. Dr. Selçuk Erez, Genel Sekreterimiz Dr. Samet Mengüç, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve çok sayıda hekim de barış çağrısına ses vermek üzere etkinlikte yerlerini aldılar.

Devamını oku...
 
DİSK-KESK-TMMOB-TTB: SAVAŞ VE BASKI POLİTİKALARINA İNAT BARIŞI SAVUNACAĞIZ! PDF Yazdır

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, 7 Haziran Genel Seçimleri sonrası AKP eli ile oluşturulan siyasi atmosfer içerisinde Suruç Katliamı ile başlatılan ve ülkenin savaş, şiddet, baskı ortamı içerisine sokulması ile devam eden sürece ilişkin olarak 5 Ağustos 2015 tarihinde bir basın toplantısı düzenledi.

Ankara'da DİSK Genel-İş Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısına, DİSK Başkanı Kani Beko, KESK Eş Başkanları Lami Özgen ve Şaziye Köse, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, TTB Merkez Konsey Başkanı Bayazıt İlhan katıldı.

SAVAŞ VE BASKI POLİTİKALARINA İNAT BARIŞI SAVUNACAĞIZ!

Türkiye tehlikeli bir çatışma ve savaş ortamına sürüklenerek, halklarımızın yıllarca unutamayacağı, büyük acılar yaşayacağı bir süreçte ilerlemektedir.

7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri sonrası TBMM'de çoğunluğu yitiren siyasi iktidar, kendi ödemesi gereken siyasi bedeli ülkeyi sürüklediği savaş ortamıyla yurttaşlarımıza ödetmektedir. İstifa etmiş 'geçici' bir hükümet eliyle Türkiye yeniden çatışmanın içine itilmiştir. Yeniden kan ve gözyaşı ülkemizin dört bir yanını sarmıştır.

Devamını oku...
 
ODALARDAN SURUÇ KATLİAMI KINAMALARI PDF Yazdır

21/07/2015

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası, Maden Mühendisleri Odası, Makina Mühendisleri Odası, Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Peyzaj Mimarları Odası, Şehir Plancıları Odası, 20 Temmuz 2015 tarihinde Suruç'ta meydana gelen bombalı saldırıya ilişkin birer basın açıklaması yaptılar.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Sonraki > Son >>

Sayfa 29 / 70

TMMOB'den Haberler

İletişim bilgileri

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU SEKRETERLİĞİ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 BEYOĞLU Kroki:
View Larger Map
Tel: 0212 252 95 00 Dahili:169
Faks: 0212 249 86 74
Eposta: tmmobist@gmail.com

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

SU HAYATTIR, SATILAMAZ!

http://sthp.org/

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU

http://kopruyerineyasam.blogspot.com/

Valid XHTML & CSS