DİSK-KESK-TMMOB-TTB 1 MAYIS AÇIKLAMASI PDF Yazdır
GÜNCEL

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, DİSK Genel Merkezi'nde 15 Nisan 2016 Cuma günü düzenledikleri basın toplantısıyla 1 Mayıs programlarını açıkladılar.

Basın toplantısına DİSK Genel Başkanı Kani Beko, KESK Eş Genel Başkanları Şaziye Köse ve Lami Özgen, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, TTB İkinci Başkanı Raşit Tükel, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu katıldı.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko'nun okuduğu açıklamada, yıllardır olduğu gibi bu yıl da 1 Mayıs Birlik-Mücadele ve Dayanışma Gününün omuz omuza örgütleneceği aktarıldı. Kutlamaların başta İstanbul Taksim olmak üzere, Türkiye'nin dört bir yanında alanlarda düzenleneceğinin ilan edildiği açıklamada, konu ile ilgili girişimlerin önümüzdeki günlerde yapılacağı vurgulandı.

Devamını oku...
 
BARIŞ İÇİN MÜCADELE EDEN AKADEMİSYENLER DERHAL SERBEST BIRAKILSIN PDF Yazdır
GÜNCEL

Barış İçin Akademisyenler girişimince yayınlanan (BAK) "Bu suça ortak olmayacağız!" bildiriyi imzalayan 2238 akademisyenden İstanbul'da tutuklanan Boğaziçi ve Mimar Sinan Üniversitesinden üç akademisyen -Esra Mungan, Eğitimsen Şube Hukuk Sekreteri Kıvanç Ersoy ve Muzaffer Kaya- için Eğitim Sen başta olmak üzere emek ve meslek örgütlerinin de içinde yer aldığı bir nöbet eylemi başlatılacaktır. Silivri Cezaevi önünde25 Mart cuma günü 13.00-15.00 arasında nöbet tutuldu. İlk nöbette akademisyenlerin aileleri ve arkadaşlarının yanı sıra TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu da yer aldı.

 
ALIŞMAYACAĞIZ, UNUTMAYACAĞIZ, HESAP SORACAĞIZ! PDF Yazdır
GÜNCEL

Cumartesi günü Taksim İstiklal Caddesinde IŞİD tarafından gerçekleştirilen vahşi katliamı kınamak için 21 Mart 2016 Pazartesi saat 18.00?de DİSK, KESK, TMMOB ve TTB İstanbul Bileşenleri tarafından katliamın gerçekleştiği noktaya karanfillerimizi bırakarak ve burada bir anma gerçekleştirdik.

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Süleyman Solmaz yaptığı konuşmada "Bu ülkede yaşayan herkese seslenmek istiyoruz. Bu hayat ortak, bu hayat hepimizin, birlikte yaşayacağı bir alan. Burada 21. yüzyılda dünyanın gelişmiş ülkelerinde insanlar ve o ülkeyi yönetenler hangi yöntemlerle yönetiyor ve kendi ülkelerinde bir kaos bir terör ortamını engelliyorlar ise bizim ülkemizi yönetenlerin de bu ülkede yaşayanların da bu değerlere sahip çıkmaları, bu değerleri yaşamlarının bir parçası haline getirmeleri görevi ile karşı karşıyayız. Umuyoruz ki bu terör eylemi bu doğru refleksi sahiplenmemizi bunu yaşamımızın bir parçası haline getirmemizi sağlar. Bunun son olmasını istiyoruz" dedi. KESK adına da dönem sözcüsü Hüseyin Tosu bir konuşma yaptıktan sonra katliamın yaşandığı yere karanfillerimizi ve "Alışmayacağız, Susmayacağız, Teslim Olmayacağız!" "Alışmayacağız, Unutmayacağız, Hesap Soracağız!" yazılı dövizlerimizi bırakarak anmamızı bitirdik.

 
3 MART İŞ CİNAYETLERİNE KARŞI MÜCADELE GÜNÜ PDF Yazdır
GÜNCEL

TMMOB 3 Mart İş Cinayetlerine Karşı Mücadele Günü dolayısıyla TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu yürütücülüğünü Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şubesinin yaptığı "İSİG ve İş Cinayetlerinin Göçmen İşçiler Ekseninde Değerlendirilmesi" başlıklı etkinliği Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesinde gerçekleştirdi. Etkinlikte Maden Mühendisleri Odası Başkanı Ayhan Yüksel, Giyim İşçileri Sendikası (Giyim Sen) Gönüllü Aktivisti Bilge Seçkin Çetinkaya ve Doçent Doktor Emre Gürcanlı birer sunum yaptılar. Konuşmaların ardından 19.00`da Galatasaray`da 3 Mart İş Cinayetlerine Karşı Mücadele günü basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasını TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Süleyman Solmaz okudu.

Devamını oku...
 
RANT VE DAHA FAZLA KAR İÇİN İNSAN HAYATI HİÇE SAYILIYOR PDF Yazdır
GÜNCEL

Bugün saat 11.00'da DİSK İstanbul Temsilciliği, KESK İstanbul Şubeler Platformu, TMMOB İstanbul İKK ve İstanbul Tabip Odası olarak dün 3 işçinin iş cinayetinde yaşamını yitirdiği Fi-Side rezidans inşaatı şantiyesinin önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdik. Basın açıklamasını TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Süleyman Solmaz okudu. Basın açıklaması sırasında KESK İstanbul Şubeler Platformu adına Hüseyin Özev de bir konuşma yaptı.

Değerli Basın Emekçileri;

Dün Bahçeşehir Fi Side adlı rezidans inşaatında bir yük asansörünün düşmesi sonucu 3 işçi hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden işçi kardeşlerimiz Yasin Bakır, Şükrü Yaşar, Osman Yardımcı'nın yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Ülkemizde her yıl asansör facialarında birçok vatandaşımız yaşamını yitiriyor, yaralanıyor. Her yıl birçok iş kolunda binlerce iş kazası yaşanıyor, yüzlerce emekçi hayatını kaybediyor, binlerce emekçi yaralanıyor. Her yıl artan iş cinayetleri, ülkemizde işçi sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili düzenlemelerin ne kadar sorunlu olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. DİSK, KESK, TMMOB ve TTB İstanbul Bileşenleri olarak, yıllardır alınması gereken tedbirlere dair açıklamalar yapıyor, bilimsel çalışmalarımızı, raporlarımızı ilgililerle paylaşıyoruz.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sonraki > Son >>

Sayfa 11 / 69

TMMOB'den Haberler

İletişim bilgileri

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU SEKRETERLİĞİ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 BEYOĞLU Kroki:
View Larger Map
Tel: 0212 252 95 00 Dahili:169
Faks: 0212 249 86 74
Eposta: tmmobist@gmail.com

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

SU HAYATTIR, SATILAMAZ!

http://sthp.org/

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU

http://kopruyerineyasam.blogspot.com/

Valid XHTML & CSS