MİMARLAR ODASI İSTANBUL BÜYÜKKENT ŞUBESİ'NDEN KAMUOYUNA DUYURU PDF Yazdır
GÜNCEL

Beşiktaş Kaymakamlığı tarafından, 30.05.2016 günü (bugün) saat:17.50'de, Mimarlar Odası'na 2002 yılında 49 yıllığına tahsisli Yıldız Sarayı Dış Karakol Binası'nı 31.05.2016 günü, saat:10.00 kadar boşaltılması ve teslim edilmesi için tarafımıza tebligat yapılmıştır!.

Bu sürede mümkün olmayan bir şeyi talep etmek bilinçli bir tercihtir. İNTİKAM duygusu ile ve zorla boşaltma girişimidir.

Devamını oku...
 
BİRARADAYIZ BURADAYIZ PDF Yazdır
GÜNCEL

15 Şubat 2012 tarihinde Taksim Meydanı ve Taksim Gezi Parkı'nı geri dönüşü olmayacak bir biçimde yok edecek projelere karşı hukuksal ve toplumsal alanda mücadele etmek üzere Taksim Dayanışması adı altında bir araya geldik. Dayanışmamız ve verdiğimiz mücadele, etik, bilim, teknik ve hukuk tanımaz iktidarın ısrarlı çabalarının, 27 Mayıs 2013 tarihinde amansız ve hukuksuz bir şiddete dönüşmesi ile birlikte 31 Mayıs 2013 tarihinden itibaren ülkenin dört bir yerine yayılarak dünya toplum, kent ve demokrasi tarihinde izi silinemez yepyeni ve evrensel bir boyut kazanmıştır. Demokrasiden, hukuktan, adaletten, insanlıktan, barıştan ve doğadan yana her türlü sesin giderek artan bir baskı ve şiddetle kısılmaya çalışıldığı bu günlerde ise Dayanışmamızın ve onurlu direnişimizin haklılığı her gün bir kez daha kanıtlanmaktadır. Taksim Dayanışması olarak 31 Mayıs 2013'ten bu güne yaşadığımız süreci değerlendirmek, gelişmeleri paylaşmak ve Direnişimizin üçüncü yılında etkinlik programını açıklamak üzere 27 Mayıs 2016 Cuma günü saat 11.00'da TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Karaköy Binası'nda bir basın toplantısı gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE YÜKLENİCİ FİRMA YETKİLİLERİNE SORUYORUZ? PDF Yazdır
ODALAR

İstanbul Kadıköy'de, Kurbağalıdere ıslah çalışmaları kapsamında Yoğurtçu Parkı'ndaki hafriyatı taşıma işinde kullanılan kamyon, parkta gezen 23 yaşındaki Şule İdil Dere'ye çarpmış, Dere hayatını kaybetmişti. TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Yüklenici Firma yetkililerine sorular soran bir basın metni kamuoyu ile paylaşıldı. Açıklamanın tam metni şöyle:

"Kurbağalıdere ıslah çalışmaları kapsamında çalışma yapan 34 AJ 4681 plakalı hafriyat kamyonu 13.05.2016 tarihinde Yoğurtçu Parkı'nın içerisindeki yaya yolunda yürüyüş yapan İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencisi 23 yaşındaki Şule İdil Dere'ye çarparak ölümüne sebep olmuştur.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadıköy, Kurbağalıdere Eski DMO-Kalamış Arası Islah Çalışması İnşaatı yapım işi ihalesi 14.11.2012 tarihinde yapılmış ÖZKA İnşaat Anonim Şirketi, AKM Yapı Taahhüt San. ve Tic.Ltd. Şti. tarafından 49958.607,50 TRY bedelle iş alınmış olup işin süresi 400 gün olarak belirlenerek bitiş tarihi 20.12.2013 olarak kamuoyuna duyurulmuştur.

Devamını oku...
 
PANEL: ÖZEL İSTİHDAM BÜROLARI YASASI NE GETİRİYOR PDF Yazdır
GÜNCEL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Özel İstihdam Büroları Yasası, Kiralık İşçilik (Kölelik) Nedir? Özel İstihdam Büroları Yasasının Mühendis, Mimar, Şehir Plancılarına Etkileri" paneli Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. 20 Mayıs 2016 Cuma günü yapılan Panelde Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Sedat DUREL ve DİSK Birleşik Metal İş Sendikası Uzmanlarından Alpaslan SAVAŞ konuşmacı olarak yer aldılar.

 
SOMA'YI UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ PDF Yazdır
GÜNCEL

Soma'da 13 Mayıs 2014'te yaşanan ve 301 madenci canımızı yitirdiğimiz iş cinayetinin üzerinden 2 yıl geçti. Bu iki yılda neredeyse hiçbir şey yapılmadı. Ne ailelerin acısını biraz olsun hafifletecek bir hukuki süreç yaşanıyor ne de faciaların önlenmesine ilişkin bir adım atılmış durumda. Tam tersi yeni facialara davetiye çıkartılıyor. TMMOB, DİSK, KESK ve TTB olarak bu facianın sorumlularının peşini bırakmayacağız. Verilen sözleri tutmayan, hiçbir önlem almayan sorumluların er ya da geç yargılanması için mücadele edecek ve Soma'yı unutmayacak, unutturmayacağız.

13 Mayıs'ta Galatasaray'da TMMOB, DİSK, KESK ve TTB tarafından yapılan basın açıklamasını İKK Sekreterimiz Cevahir Efe Akçelik okudu. Basın açıklaması şöyle:

SOMA'YI UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ

Değerli Basın Mensupları

Bugün, Soma'da 13 Mayıs 2014'te meydana gelen ve 301 canımızı yitirdiğimiz yüzyılın en büyük iş faciasının ikinci yıldönümü. 301 canımızın acısı hala yüreğimizde.

13 Mayıs'ta Soma'da yaşamını yitiren tüm maden emekçilerini saygıyla anıyor, yakınlarına ve tüm maden emekçilerine bir kez daha başsağlığı diliyoruz.

Bugün, bu acıyı unutturmamak için, böyle acıların bir kez daha yaşanmaması için alanlardayız.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 9 / 69

TMMOB'den Haberler

İletişim bilgileri

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU SEKRETERLİĞİ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 BEYOĞLU Kroki:
View Larger Map
Tel: 0212 252 95 00 Dahili:169
Faks: 0212 249 86 74
Eposta: tmmobist@gmail.com

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

SU HAYATTIR, SATILAMAZ!

http://sthp.org/

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU

http://kopruyerineyasam.blogspot.com/

Valid XHTML & CSS