BİR İNAT MESELESİ OLARAK TAKSİM'İ YAVANLAŞTIRMA POLİTİKASI PDF Yazdır
GÜNCEL

Son günlerde Taksim Gezi Parkı'na "bir tarihi eser" yapılacağını, AKM'nin "modern bir opera binası" olarak yıkılıp yeniden yapılacağını ve Taksim'e bir cami yapılacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yürütmenin başıymış gibi hukuka aykırı ve anayasayı çiğneyerek verdiği talimatlar konusunda TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu'muz tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklama şöyle:

 

"Biz bu şehire çok zulmettik. Bu şehire biz çok haksızlık ettik."

Recep Tayyip ERDOĞAN

18.06.2016

İnşaatların hız kesmeden devam ettiği, ismi büyük projelerle anılan ve nüfusu sürekli büyüyen İstanbul; sosyolojik, fiziki, ve ekolojik yapısıyla artık bunca dış yükü kaldırabilecek güçten yoksun durumda. Mühendis, mimar ve şehir plancılarının şehre dair vermiş oldukları kırmızı alarma rağmen şehrin olumsuz müdahalelerden korunması bir kenara durum her geçen gün daha da kötüye gitmektedir.

On dört yıllık AKP dönemi boyunca İstanbul; kentsel dönüşüm projeleriyle dokusu ve kültürü yok edilmiş, son doğal alanları üzerine mega projeler inşaa edilmiş, tarihi siluetini bozan plaza, alışveriş merkezleri ve otellerle anılır bir kent haline gelmiştir.

Devamını oku...
 
10 Ekim Ankara Katliamının 8. ayında Kadıköy'deyiz! PDF Yazdır
GÜNCEL

10 Ekim Ankara Katliamının 8. ayında Kadıköy'deyiz!

10 Ekim Ankara katliamını unutturmamak ve suçluların ortaya çıkarılması için katliamın 8. ayında 10 Haziran 2016 Cuma saat:19:30'da Kadıköy'deki Eminönü/Karaköy vapur iskelesi önünde buluşuyoruz.

Cevahir Efe AKÇELİK
TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri

 
MİMARLAR ODASI'NA YAPILAN YASA DIŞI BASKINI KINIYORUZ YARGI KARARLARINA UYULMALIDIR PDF Yazdır
GÜNCEL

TMMOB'ye bağlı odalar, Mimarlar Odası'na tahsis edilmiş olan İstanbul'daki Yıldız Sarayı Dış Karakol Binası'nın basılarak Oda yöneticileri ve avukatlarının gözaltına alınması üzerine 1 Haziran 2016 tarihinde Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nde bir basın toplantısı düzenlediler.

TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül, TMMOB Geçmiş Dönem Başkanı Mehmet Soğancı, Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Muhcu ve TMMOB'ye bağlı odaların başkan ve yöneticilerinin katıldığı basın toplantısına, TTB Merkez Konseyi Üyesi Hüseyin Demirdizen, İstanbul Dişhekimleri Odası Başkanvekili A. Hikmet Arısal, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Murat Arslan, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yöneticileri, İstanbul Eczacılar Odası yöneticileri, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek, Sanatçılar Girişimi Temsilcisi Orhan Aydın, Özerk Sanatçılar Konseyi, Türkiye Yazarlar Sendikası, Homur Mizah Grubu, Red Fotoğraf da katılarak destek verdiler. Ortak basın açıklaması Makina Mühendisleri Odası Başkanı Ali Ekber Çakar tarafından okundu:

Devamını oku...
 
MİMARLAR ODASI İSTANBUL BÜYÜKKENT ŞUBESİ'NDEN KAMUOYUNA DUYURU PDF Yazdır
GÜNCEL

Beşiktaş Kaymakamlığı tarafından, 30.05.2016 günü (bugün) saat:17.50'de, Mimarlar Odası'na 2002 yılında 49 yıllığına tahsisli Yıldız Sarayı Dış Karakol Binası'nı 31.05.2016 günü, saat:10.00 kadar boşaltılması ve teslim edilmesi için tarafımıza tebligat yapılmıştır!.

Bu sürede mümkün olmayan bir şeyi talep etmek bilinçli bir tercihtir. İNTİKAM duygusu ile ve zorla boşaltma girişimidir.

Devamını oku...
 
BİRARADAYIZ BURADAYIZ PDF Yazdır
GÜNCEL

15 Şubat 2012 tarihinde Taksim Meydanı ve Taksim Gezi Parkı'nı geri dönüşü olmayacak bir biçimde yok edecek projelere karşı hukuksal ve toplumsal alanda mücadele etmek üzere Taksim Dayanışması adı altında bir araya geldik. Dayanışmamız ve verdiğimiz mücadele, etik, bilim, teknik ve hukuk tanımaz iktidarın ısrarlı çabalarının, 27 Mayıs 2013 tarihinde amansız ve hukuksuz bir şiddete dönüşmesi ile birlikte 31 Mayıs 2013 tarihinden itibaren ülkenin dört bir yerine yayılarak dünya toplum, kent ve demokrasi tarihinde izi silinemez yepyeni ve evrensel bir boyut kazanmıştır. Demokrasiden, hukuktan, adaletten, insanlıktan, barıştan ve doğadan yana her türlü sesin giderek artan bir baskı ve şiddetle kısılmaya çalışıldığı bu günlerde ise Dayanışmamızın ve onurlu direnişimizin haklılığı her gün bir kez daha kanıtlanmaktadır. Taksim Dayanışması olarak 31 Mayıs 2013'ten bu güne yaşadığımız süreci değerlendirmek, gelişmeleri paylaşmak ve Direnişimizin üçüncü yılında etkinlik programını açıklamak üzere 27 Mayıs 2016 Cuma günü saat 11.00'da TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Karaköy Binası'nda bir basın toplantısı gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 9 / 70

TMMOB'den Haberler

İletişim bilgileri

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU SEKRETERLİĞİ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 BEYOĞLU Kroki:
View Larger Map
Tel: 0212 252 95 00 Dahili:169
Faks: 0212 249 86 74
Eposta: tmmobist@gmail.com

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

SU HAYATTIR, SATILAMAZ!

http://sthp.org/

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU

http://kopruyerineyasam.blogspot.com/

Valid XHTML & CSS