NE DARBE NE DİKTA, YAŞASIN BAĞIMSIZ DEMOKRATİK TÜRKİYE PDF Yazdır
GÜNCEL

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin KORAMAZ tarafından 16 Temmuz 2016 sabahı yaşanan darbe girişimi sürecine dair bir açıklama yayınladı.

NE DARBE NE DİKTA, YAŞASIN BAĞIMSIZ DEMOKRATİK TÜRKİYE

Sömürü, baskı, zulüm düzeninin çeşitli savunucuları el birliğiyle ülkeyi mahvettiler. Bu durumdan çıkış yolu askeri darbeler değildir.

Şu an süren kavga bizim için verilen bir kavga değildir. Bizim kavgamız aynı zamanda bu kavganın tarafları iledir. Bizim kavgamız sömürü, baskı, zulüm, işsizlik, yoksulluk düzeniyle, bağımsızlık, cumhuriyet, laiklik, demokrasi, emek ve barış düşmanlarıyladır.

Bu nedenle, ne AKP karanlığına teslim olacağız, ne de çözümü darbelerde arayacağız.

Askeri darbe girişiminin, camilerden okunan ve halk üzerinde daha ağır bir diktatörlüğe varacak olan cihat çağrılarına dönüşmesi ile yeni bir kaotik ortama giriyoruz.

Bu sürecin görünen sonucu, eğer mücadele etmezsek açık bir diktatörlük, açık bir faşizm ve başkanlık rejimi olacaktır.

Buna izin vermeyeceğiz. Bu ülkenin halktan, emekten, barıştan ve demokrasiden yana güçleriyle birlikte mücadeleye devam edeceğiz.

Örgütlü halkı hiçbir güç yenemez. Birbirimize güvenerek, bunu kanıtlayacağız.,

Bütün sömürücüleri, zalimleri, istismarcıları hayatımızdan kovacağız.

Kahrolsun Faşizm!

Ne Darbe, Ne Dikta, Yaşasın Bağımsız, Demokratik Türkiye!..

Emin Koramaz
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

 
ULUSLARARASI İŞGÜCÜ KANUNU TASARISI GERİ ÇEKİLSİN PDF Yazdır
GÜNCEL

Ülkemizi sömürge, yurttaşlarımızı ikinci sınıf ucuz işgücü olarak gören bir yaklaşımla hazırlanan Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı`nı protesto için bugün TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu tarafından Galatasaray`da basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasını TMMOB İKK Sekreteri Cevahir Efe Akçelik okudu.

Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı, Ülkemizi Sömürge, Yurttaşlarımızı İkinci Sınıf Ucuz İşgücü Olarak Gören Bir Yaklaşımla Hazırlanmıştır, TBMM Gündeminden Çıkarılmalıdır

Değerli Basın Emekçileri

Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı bugün TBMM gündeminde görüşülüyor. Tasarı, Türkiye`de mühendislik ve mimarlık unvanlarının kullanılması hakkındaki uygulamaları düzenleyen, 1938 tarihli 3458 sayılı Mühendislik ve Mimarlık Hakkında Kanun ile 1954 tarihli 6235 sayılı Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Kanunu`nu ve Anayasa`nın 135. maddesini büyük ölçüde hükümsüz kılan bir içeriğe sahiptir. Bu yasa taslağı ile TMMOB yasasının üç maddesi değiştirilmektedir. Bu tasarı yalnızca yabancı sermayenin talepleri göz önüne alınarak hazırlanmış olup halkımız ve ülkemizin çıkarları göz ardı edilmiştir.

Devamını oku...
 
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE SORUYORUZ PDF Yazdır
GÜNCEL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne soruyoruz:
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi 13.05.2016 tarih ve 860 numaralı alınan karar doğrultusunda görüşülen, 13.05.2016 tarih, 2016/976 sayılı İstanbul Büyükşehir Ulaşım ve Trafik Komisyonu " İmar ve Bayındırlık Komisyonu Müşterek Raporunda" belirtilen Beyoğlu - Kabataş Yolcu İskelesine ait 1/1000 -1/1500 ölçekli teklifte;
Devamını oku...
 
ÜLKEMİZİN SÖMÜRGE, MESLEK MENSUPLARININ MÜLTECİ HALİNE GETİRİLMESİNE RAZI OLMAYACAĞIZ PDF Yazdır
GÜNCEL

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda kabul edilen "ULUSLARARASI İŞGÜCÜ KANUN TASARISI" üzerine 30 Haziran 2016 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

Devamını oku...
 
YANIT ARIYORUZ; HALKIN SAĞLIĞI İLE OYNAMAYIN! PDF Yazdır
GÜNCEL

Bina yıkımları sırasında solunum yoluyla vücuda girerek başta Mezotelyoma (akciğer zarı kanseri) olmak üzere birçok hastalığa yol açan asbest ile ilgili İstanbul Milletvekili Opr. Dr. Ali ŞEKER aracılığıyla, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ilettiğimiz sorulara hala bir yanıt alamadık. Halk sağlığı açısından ciddi tehdit oluşturan asbest konusu ile ilgili sorularımızı kamuoyu önünde bir kez daha soruyoruz.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 8 / 70

TMMOB'den Haberler

İletişim bilgileri

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU SEKRETERLİĞİ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 BEYOĞLU Kroki:
View Larger Map
Tel: 0212 252 95 00 Dahili:169
Faks: 0212 249 86 74
Eposta: tmmobist@gmail.com

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

SU HAYATTIR, SATILAMAZ!

http://sthp.org/

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU

http://kopruyerineyasam.blogspot.com/

Valid XHTML & CSS