EMEKTEN YANA BİR DÜNYA İÇİN HAYDİ DAYANIŞMAYA PDF Yazdır
GÜNCEL

 

25 Kasım 2009 günü ülke genelinde yapılan grev nedeniyle ulaşım, eğitim, sağlık, büro, yerel hizmetler, bayındırlık olmak üzere tüm işkollarında büyük bir katılım gerçekleşti. Sabahın erken saatlerinde ülkenin her yanında işyerleri önlerinde toplanan kamu emekçileri grev önlükleriyle, pankartlarıyla grevi başlattılar. Daha sonra işyerlerinden kendi illerindeki toplanma yerlerine korteşler halinde davul zurna eşliğinde hareket eden kamu emekçileri ülkenin birçok kentinde kitlesel basın açıklamaları ve mitingler düzenleyerek grevi bir toplumsal şenliğe dönüştürdüler.

 

Devamını oku...
 
TOKİ BAŞKANI İSTİFA ETMELİDİR! PDF Yazdır
BASIN AÇIKLAMALARI

10 Kasım 2009 günü Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesiâ??nde TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ın 11 Ekim 2009 tarihinde "Bize dava açanların derdi rüşvet" söylemi nedeniyle, TMMOB İstanbul Birimleri olarak bu söyleme cevaben basın açıklaması yapıldı. Basın metni; TMMOB İstanbul İKK Sekreteri Tores Dinçöz tarafından okundu ve ardından İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Muhcu ve Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi Başkanı Pınar Özden konu ile ilgili görüşlerini ifade ettiler. Açıklamada TOKİ ile ilgili basından haberlerin yer aldığı bir sunu kamuoyu ile paylaşıldı. Yapılan basın metnini yayımlıyoruz:

Devamını oku...
 
OKULUMA DOKUNMA! PDF Yazdır
BASIN AÇIKLAMALARI

Geçtiğimiz Haziran ayı içinde İstanbul Valisi Muammer Güler İstanbulâ??da satışı planlanan 45 okuldan 22â??sinin hazırlık çalışmalarının tamamlandığını açıkladı. Bu proje çerçevesinde Beyoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesiâ??ne 2009-2010 Eğitim â??Öğretim yılında 9. sınıfa öğrenci alınmayarak kapatma planı uygulamaya konulmuştur.

 

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 61 62 63 64 65 66 67 68 69 Sonraki > Son >>

Sayfa 69 / 69

TMMOB'den Haberler

İletişim bilgileri

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU SEKRETERLİĞİ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 BEYOĞLU Kroki:
View Larger Map
Tel: 0212 252 95 00 Dahili:169
Faks: 0212 249 86 74
Eposta: tmmobist@gmail.com

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

SU HAYATTIR, SATILAMAZ!

http://sthp.org/

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU

http://kopruyerineyasam.blogspot.com/

Valid XHTML & CSS