TMMOB İSTANBUL KENT SEMPOZYUMU-II'YE DOĞRU KENTLİ HAKLARI ETKİNLİĞİ YAPILDI PDF Yazdır
GÜNCEL


TMMOB Kent Sempozyumları sürecinde, Düzenleme Kurulu'nca belirlenen konularda Kent Sempozyumuna Doğru başlığı altında etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinliklerde yapılan saptamalar, çıkarılan sonuç ve öneriler Kent Sempozyumlarına taşınmaktadır.

Bu kapsamda; 26 Şubat 2010 tarihinde Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi/ Karaköy Binasında 14:00-18:00 saatleri arasında Kentli Hakları başlıklı bir atölye çalışması gerçekleştirildi.

Devamını oku...
 
8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ: DİRENİŞTE KADIN OLMAK PDF Yazdır
GÜNCEL

TMMOB İKK Kadın Komisyonunca 3 Mart 2010 tarihinde Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesinde " 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Gıda Mühendisi Özdeş Bodurâ??un hazırladığı slayt gösterisinin ardından açılış konuşması İKK Kadın Komisyonu üyesi Mimar Aynur Savaş Uluğtuğ tarafından yapılarak , â??TEKEL direnişi ve Kadınlarâ? ile ilgili kısa belgesel gösterimi yapıldı.

Belgeselin ardından Tekel işçisi, Tek Gıda-iş 8 Noâ?? lu şube temsilcisi Filiz Yavuz ile gerçekleştirilen söyleşide; Filiz Yavuz yaşamın her alandaki emek ve kadın mücadelesinin öneminden bahsederek, konuşmasını Tekel direnişi ve mücadelesinin sendikalar ile birlikte diğer Sivil Toplum Kuruluşları ve Demokratik Kitle Örgütlerinin birlikte ve mücadeleyi yükselterek ilerletmesi çağrısıyla sonlandırdı.

Gerçekleştirilen etkinlik söyleşinin ardından yapılan kokteyl ile tamamlandı.

 

 
TEKEL İŞÇİLERİNİN DİRENİŞİNE DESTEK OLMAK İÇİN BİRARADAYIZ! PDF Yazdır
GÜNCEL

Tekel işçilerine destek için 25 Şubat 2010 Perşembe günü Kadıköy Altı Yolda bir araya gelinerek İskele Meydanına kadar 5000 kişi yürüdük. Konfederasyonların çağrılarıyla gerçekleştirilen eylem 27 Şubat 2010 Cumartesi günü Taksim Tramvay Durağında 12:00â??de oturma eylemine de katılım çağrısıyla tamamlandı.

 

 

 

 

 

 
TEKEL İŞÇİLERİ İLE BÜYÜK BULUŞMA PDF Yazdır
GÜNCEL

 

Tekel işçilerine destek vermek amacıyla 20 Şubat Cumartesi günü binlerce kişi Ankaraâ??da buluştu. Tekel işçilerinin direnişinin 68. gününde düzenlenen â??Dayanışma Günüâ?nde çeşitli illerden gelen binlerce kişi Sakarya Meydanıâ??nda bir araya geldi. Eyleme TMMOB ve bağlı odaları da geniş katılım sağladı. â??Tekel işçisi yalnız değildirâ?, â??Tekel işçisi direnişin simgesiâ? sloganlarıyla Sakarya Caddesiâ??ne yürüyen binlerce kişi, destek için geceyi de Sakarya Caddesiâ??nde Tekel işçileriyle birlikte geçirdi.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, TMMOB Yönetim Kurulu üyeleri, TMMOBâ??ye bağlı odaların yöneticileri ve üyeleri de TMMOB önünde toplanarak ve çeşitli illerden gelen TMMOB üyeleriyle buluşarak eyleme katıldı. 

 

  

 
TEKEL İŞÇİLERİ İLE BİRLİKTE MÜCADELEYE! PDF Yazdır
GÜNCEL


11 Şubat 2010 Perşembe günü 18:00â??de taksim Tramvay Durağında emek, meslek

örgütleri ve siyasi yapılarla birlikte bir aradaydık. Tekel işçilerine destek olmak için

binlerce kişi bir aradaydık Galatasarayâ??a Lisesi önünde toplanılarak basın açıklaması

yapıldı.

 
<< Başlangıç < Önceki 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Sonraki > Son >>

Sayfa 68 / 70

TMMOB'den Haberler

İletişim bilgileri

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU SEKRETERLİĞİ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 BEYOĞLU Kroki:
View Larger Map
Tel: 0212 252 95 00 Dahili:169
Faks: 0212 249 86 74
Eposta: tmmobist@gmail.com

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

SU HAYATTIR, SATILAMAZ!

http://sthp.org/

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU

http://kopruyerineyasam.blogspot.com/

Valid XHTML & CSS