TEKEL İŞÇİLERİ İLE BÜYÜK BULUŞMA PDF Yazdır
GÜNCEL

 

Tekel işçilerine destek vermek amacıyla 20 Şubat Cumartesi günü binlerce kişi Ankaraâ??da buluştu. Tekel işçilerinin direnişinin 68. gününde düzenlenen â??Dayanışma Günüâ?nde çeşitli illerden gelen binlerce kişi Sakarya Meydanıâ??nda bir araya geldi. Eyleme TMMOB ve bağlı odaları da geniş katılım sağladı. â??Tekel işçisi yalnız değildirâ?, â??Tekel işçisi direnişin simgesiâ? sloganlarıyla Sakarya Caddesiâ??ne yürüyen binlerce kişi, destek için geceyi de Sakarya Caddesiâ??nde Tekel işçileriyle birlikte geçirdi.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, TMMOB Yönetim Kurulu üyeleri, TMMOBâ??ye bağlı odaların yöneticileri ve üyeleri de TMMOB önünde toplanarak ve çeşitli illerden gelen TMMOB üyeleriyle buluşarak eyleme katıldı. 

 

  

 
TEKEL İŞÇİLERİ İLE BİRLİKTE MÜCADELEYE! PDF Yazdır
GÜNCEL


11 Şubat 2010 Perşembe günü 18:00â??de taksim Tramvay Durağında emek, meslek

örgütleri ve siyasi yapılarla birlikte bir aradaydık. Tekel işçilerine destek olmak için

binlerce kişi bir aradaydık Galatasarayâ??a Lisesi önünde toplanılarak basın açıklaması

yapıldı.

 
OKULLARIN SATILMASINA KARŞIYIZ! PDF Yazdır
BASIN AÇIKLAMALARI

 

12 Ocak 2010 günü 130 yıllık geçmişi olan bu tarihi bina ve 65 yıllık Beyoğlu Refia Övüç K.T.Ö Olgunlaşma Enstitüsüâ??nün satılmasına karşı Okuluma Dokunma İnisiyatifi olarak basın açıklaması yapıldı.

BASINA VE KAMUOYUNA

Bir bütün olarak zor ve karanlık bir süreçten geçiyoruz.Ardı ardına küçük işletmeler kapatılıyor, bir buçuk milyonu aşkın işçi işinden edildi,kazanılmış haklara saldırılıyor,temel tüketim maddelerine her gün yeni zamlar ekleniyor. Ve de ülke parsel parsel satılıyor.Gün geçmiyor ki satılan özelleştirilen,rant kapısı görülen kamu kuruluşlarına yenileri eklenmesin.Geçmiş siyasi iktidarlar döneminde başlatılan özelleştirmeler AKP hükümetleri döneminde tavan yaptı.

 

Seka, Sümerbank, Şeker Fabrikası,Petkim, Tüpraş,Telekom,havaalanları, limanlar, otobanlar,dağ,dere,su derken sıra okullara geldi. En temel insan haklarından biri olan eğitim sadece varlıklı ailelerin çocuklarının yararlanacağı bir ayrıcalığa dönüştürülmek isteniyor. Çözülmemiş bir çok sorunla eğitim-öğretimi sürdürmeye çalışan devlet okulları tek tek satılmak isteniyor.

Devamını oku...
 
HER YER TEKEL, HER YER DİRENİŞ! PDF Yazdır
GÜNCEL

 

TEKEL İşçilerine destek olmak için; 4 Şubat 2010 Perşembe günü 11:00'de Eski Ticaret Odası önünde TMMOB pankartı arkasında TMMOB İstanbul Birimlerine bağlı binlerce üye toplandık. Eminönünden Saraçhane Parkı'na doğru 12:00 gibi yürümeye başlandı, Emek ve Meslek örgütü üyelerininde yoğun olarak katıldığı eylemde 10 binler Tekel İşçisi Yanlız Değildir sloganını haykırdı.

 
TEKEL İŞÇİLERİNİ DESTEKLİYORUZ PDF Yazdır
GÜNCEL

29 Ocak 2010 İstanbul Emek ve Meslek Örgütlerinin Tekel İşçileri ile ilgili Basın Açıklamasıdır. 

 â??4 Câ? ÜCRETLİ KÖLELİK DÜZENİNİ REDDEDİYORUZ:TEKEL İŞÇİLERİNİ DESTEKLİYORUZ;3 ŞUBAT GENEL EYLEMİ-GREVİNİ ÖRGÜTLÜYORUZ

 

Değerli Basın Emekçileri,

 

Tekel işçileri tarih yazıyor. İşçi ve emekçilerin yıllardır biriken ve AKP hükümetinin 7 yıllık uygulamalarıyla iyice kabaran kayıplarımıza artık dur diyoruz. Tekel işçisi 45 gündür biber gazına, tazyikli suya, kara kışa rağmen yüreğimizi ısıtıyor, bize moral ve güç veriyor. İtfaiye işçileri, Esenyurt Belediye işçileri, Sinter Metal işçileri, Kent AŞ işçileri başta olmak üzere tüm hak arayan işçi ve emekçilerle yan yana olmaktan, işçi dünyasının bir üyesi olmaktan ne kadar onur ve gurur duysak azdır.

Değerli basın,

Tekel işçilerinin içine düşürüldüğü feci durumun sorumlusu AKP hükümetinin uyguladığı ekonomi politikalarıdır. Bu ekonomi politika ki, işçiye, emekçiye, emekliye açlığı; gençliğe işsizliği bütün emek dünyasına da yoksulluğu ve sendikasızlığı dayatmış; yıllar süren emeklerimizle kazandığımız emeklilik hakkımız, iş güvencemiz, sigorta ve sendika hakkımız bir bir elimizden alınmaya çalışılmıştır.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 61 62 63 64 65 66 67 68 69 Sonraki > Son >>

Sayfa 68 / 69

TMMOB'den Haberler

İletişim bilgileri

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU SEKRETERLİĞİ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 BEYOĞLU Kroki:
View Larger Map
Tel: 0212 252 95 00 Dahili:169
Faks: 0212 249 86 74
Eposta: tmmobist@gmail.com

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

SU HAYATTIR, SATILAMAZ!

http://sthp.org/

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU

http://kopruyerineyasam.blogspot.com/

Valid XHTML & CSS