MARMARAY İŞÇİLERİ İÇİN YÜRÜYORUZ PDF Yazdır
GÜNCEL

 

 

 

Bilindiği gibi işten atmalara karşı 54 gündür direnişte olan Marmaray İşçileri işe geri dönmek için 4 Mart Perşembe günü işyeri işgali gerçekleştirmiş ve bu gelişme üzerine işçilerle görüşmek zorunda kalan yönetim tüm işçileri geri almayı kabul etmiş ancak diğer talepler için 12 Mart Cuma gününe dek süre istemiştir.

Herkese Sağlık Güvenli Gelecek Platformu ile çok sayıda demokratik kitle örgütü, direnişteki Marmaray işçilerine destek için 10 Mart akşam Taksim Tramvay Durağı'nda buluştu. "şimiz ve haklarımız için direnişteyiz" pankartının arkasında Marmaray işçilerinin taleplerinin kabul edilmesi için; Galatasaray Meydanı'na kadar yürüdü. Yapılan konuşmalar da Marmaray işçilerinin talepleri kabul edilene kadar mücadele ve direnişine devam edileceği ve Marmaray işçilerinin işten çıkartılmasının tüm işçi sınıfına yönelik bir saldırı olduğunu ifade edildi. 12 Mart Cuma günü patronla yapılacak görüşmenin yanı sıra Marmaray işçilerinin taleplerinin kabul edilmesi için sürecin takipçisi olunacağı belirtildi.

 

 

 

 
DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MİTİNGİ KADIKÖY'DE YAPILDI PDF Yazdır
GÜNCEL

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Kadıköy'de gerçekleştirilen mitinge kadın meslektaşlarımız katılarak destek verdi. "Sığınma Evi İçin Yürüyoruz", "Erkek Egemenliği ve Kapitalizme Karşı Yaşasın Kadın Dayanışması", "Dünya Kadın Yürüyüşü", "Küresel Sermayeye Karşı Küresel Kadın Dayanışması" , "ş Güvencesi İçin Yürüyoruz", "Baretime Dokunma Şantiye de Bende Varım Unutma" , "Şiddetsiz Bir Dünya İçin Yürüyoruz", "Eşitlik İçin Yürüyoruz", "Kapitalizm Kadınları Öldürüyor" sloganlarını içeren dövizler taşıdılar.

 
TMMOB İSTANBUL KENT SEMPOZYUMU-II'YE DOĞRU KENTLİ HAKLARI ETKİNLİĞİ YAPILDI PDF Yazdır
GÜNCEL


TMMOB Kent Sempozyumları sürecinde, Düzenleme Kurulu'nca belirlenen konularda Kent Sempozyumuna Doğru başlığı altında etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinliklerde yapılan saptamalar, çıkarılan sonuç ve öneriler Kent Sempozyumlarına taşınmaktadır.

Bu kapsamda; 26 Şubat 2010 tarihinde Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi/ Karaköy Binasında 14:00-18:00 saatleri arasında Kentli Hakları başlıklı bir atölye çalışması gerçekleştirildi.

Devamını oku...
 
8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ: DİRENİŞTE KADIN OLMAK PDF Yazdır
GÜNCEL

TMMOB İKK Kadın Komisyonunca 3 Mart 2010 tarihinde Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesinde " 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Gıda Mühendisi Özdeş Bodurâ??un hazırladığı slayt gösterisinin ardından açılış konuşması İKK Kadın Komisyonu üyesi Mimar Aynur Savaş Uluğtuğ tarafından yapılarak , â??TEKEL direnişi ve Kadınlarâ? ile ilgili kısa belgesel gösterimi yapıldı.

Belgeselin ardından Tekel işçisi, Tek Gıda-iş 8 Noâ?? lu şube temsilcisi Filiz Yavuz ile gerçekleştirilen söyleşide; Filiz Yavuz yaşamın her alandaki emek ve kadın mücadelesinin öneminden bahsederek, konuşmasını Tekel direnişi ve mücadelesinin sendikalar ile birlikte diğer Sivil Toplum Kuruluşları ve Demokratik Kitle Örgütlerinin birlikte ve mücadeleyi yükselterek ilerletmesi çağrısıyla sonlandırdı.

Gerçekleştirilen etkinlik söyleşinin ardından yapılan kokteyl ile tamamlandı.

 

 
TEKEL İŞÇİLERİNİN DİRENİŞİNE DESTEK OLMAK İÇİN BİRARADAYIZ! PDF Yazdır
GÜNCEL

Tekel işçilerine destek için 25 Şubat 2010 Perşembe günü Kadıköy Altı Yolda bir araya gelinerek İskele Meydanına kadar 5000 kişi yürüdük. Konfederasyonların çağrılarıyla gerçekleştirilen eylem 27 Şubat 2010 Cumartesi günü Taksim Tramvay Durağında 12:00â??de oturma eylemine de katılım çağrısıyla tamamlandı.

 

 

 

 

 

 
<< Başlangıç < Önceki 61 62 63 64 65 66 67 68 69 Sonraki > Son >>

Sayfa 67 / 69

TMMOB'den Haberler

İletişim bilgileri

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU SEKRETERLİĞİ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 BEYOĞLU Kroki:
View Larger Map
Tel: 0212 252 95 00 Dahili:169
Faks: 0212 249 86 74
Eposta: tmmobist@gmail.com

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

SU HAYATTIR, SATILAMAZ!

http://sthp.org/

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU

http://kopruyerineyasam.blogspot.com/

Valid XHTML & CSS