TMMOB İSTANBUL BİRİMLERİ YÖNETİM KURULLARI ORTAK TOPLANTISI YAPILDI PDF Yazdır
GÜNCEL

 

12 Nisan 2010 Pazartesi günü Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Beşiktaş Binasında 2010-2012 yeni dönem TMMOB İstanbul Birimleri Yönetim Kurulları Ortak Toplantısı yapıldı. Toplantıda TMMOB İstanbul İKK 2008-2010 çalışmalarının aktarıldığı sunumun ardından TMMOB İstanbul İKK Sekreteri Tores Dinçöz açılış konuşması yaptı.  

Devamını oku...
 
3. KÖPRÜYE HAYIR! PDF Yazdır
GÜNCEL

 

İstanbul a yapılması planlanan 3. köprüye karşı 3. Köprü Yerine Yaşam Platformu olarak Maslakta 1 kilometre uzunluğunda insan zinciri oluşturarak İstanbul ve ormanları hep birlikte savunacağız, 3. rant köprüsünü durduracağız dedik.

 

28 Mart 2010 Pazar günü Sarıyer deki Hacıosman kavşağında toplanıldı ve ardından Parkorman a kadar yaklaşık 1 kilometre uzunluğunda insan zinciri oluşturdu. Basın açıklamasını; İstanbul Çevre ve Orman Müdürlüğü önünde Orman Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Kader Cihan okudu. Basın açıklamasını yayınlıyoruz:

 

Devamını oku...
 
HES ve ENERJİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI PDF Yazdır
GÜNCEL

 

4 Nisan 2010 Pazar günü Suyun Ticarileştirilmesine Hayır Platformu olarak HES ve Enerji başlığında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı iki oturum ile yapıldı. İlk oturumda; Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesinden Ateş Koç HES ve Enerji Politikaları başlığında ardından Prof. Dr. Fuat Ercan Su Kullanım Hakkı Yönetmeliği, devlet ve şirketler arasındaki ilişkisini aktardı.

Devamını oku...
 
MARMARAY İŞÇİLERİ İÇİN YÜRÜYORUZ PDF Yazdır
GÜNCEL

 

 

 

Bilindiği gibi işten atmalara karşı 54 gündür direnişte olan Marmaray İşçileri işe geri dönmek için 4 Mart Perşembe günü işyeri işgali gerçekleştirmiş ve bu gelişme üzerine işçilerle görüşmek zorunda kalan yönetim tüm işçileri geri almayı kabul etmiş ancak diğer talepler için 12 Mart Cuma gününe dek süre istemiştir.

Herkese Sağlık Güvenli Gelecek Platformu ile çok sayıda demokratik kitle örgütü, direnişteki Marmaray işçilerine destek için 10 Mart akşam Taksim Tramvay Durağı'nda buluştu. "şimiz ve haklarımız için direnişteyiz" pankartının arkasında Marmaray işçilerinin taleplerinin kabul edilmesi için; Galatasaray Meydanı'na kadar yürüdü. Yapılan konuşmalar da Marmaray işçilerinin talepleri kabul edilene kadar mücadele ve direnişine devam edileceği ve Marmaray işçilerinin işten çıkartılmasının tüm işçi sınıfına yönelik bir saldırı olduğunu ifade edildi. 12 Mart Cuma günü patronla yapılacak görüşmenin yanı sıra Marmaray işçilerinin taleplerinin kabul edilmesi için sürecin takipçisi olunacağı belirtildi.

 

 

 

 
DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MİTİNGİ KADIKÖY'DE YAPILDI PDF Yazdır
GÜNCEL

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Kadıköy'de gerçekleştirilen mitinge kadın meslektaşlarımız katılarak destek verdi. "Sığınma Evi İçin Yürüyoruz", "Erkek Egemenliği ve Kapitalizme Karşı Yaşasın Kadın Dayanışması", "Dünya Kadın Yürüyüşü", "Küresel Sermayeye Karşı Küresel Kadın Dayanışması" , "ş Güvencesi İçin Yürüyoruz", "Baretime Dokunma Şantiye de Bende Varım Unutma" , "Şiddetsiz Bir Dünya İçin Yürüyoruz", "Eşitlik İçin Yürüyoruz", "Kapitalizm Kadınları Öldürüyor" sloganlarını içeren dövizler taşıdılar.

 
<< Başlangıç < Önceki 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Sonraki > Son >>

Sayfa 67 / 70

TMMOB'den Haberler

İletişim bilgileri

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU SEKRETERLİĞİ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 BEYOĞLU Kroki:
View Larger Map
Tel: 0212 252 95 00 Dahili:169
Faks: 0212 249 86 74
Eposta: tmmobist@gmail.com

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

SU HAYATTIR, SATILAMAZ!

http://sthp.org/

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU

http://kopruyerineyasam.blogspot.com/

Valid XHTML & CSS