İSRAİLİN SALDIRILARI İNSALIK DIŞIDIR, LANETLİYORUZ! PDF Yazdır
BASIN AÇIKLAMALARI

 

  

  

Yıllardır devam eden ambargo altında yaşam mücadelesi veren Gazze halkına insani yardım götürmek amacıyla yola çıkan yardım filosuna İsrail tarafından yapılan saldırıyı TMMOB şiddetle kınamaktadır. TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, İstanbul Meslek Odaları ile birlikte 31 Mayıs 2010 tarihinde İsrail'in insanlık dışı saldırılarını protesto etmek için Levent Metro durağından, İsrail Başkonsolosluğuna doğru yürüdü. Levent Metrosu çıkışında toplanan yaklaşık 400 kişi yolu keserek yürüyüşe geçti. İsrail Başkonsolosluğu önünde protestolar gün boyunca sürdü. Akşam yapılan protestolara üye ve yöneticilerimiz de katıldı.
İstanbul Meslek Odaları adına İstanbul Eczacı Odası Genel Başkanı Semih Güngör tarafından okunan basın metnini yayınlıyoruz:

 

 

Devamını oku...
 
TMMOB 41. DÖNEM YÖNETİM, DENETLEME VE YÜKSEK ONUR KURULU ÜYELERİ BELLİ OLDU PDF Yazdır
GÜNCEL

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinin 27-30 Mayıs 2010 tarihlerinde Ankarada yapılan Genel Kurulu ile 41. Dönem organları belirlendi. 30 Mayıs 2010 Pazar günü gerçekleştirilen seçimlerde 41. Dönem Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Yüksek Onur Kurulu aşağıdaki şekilde oluştu.

 

Kamuoyuna duyurulmasını dileriz.

 

Saygılarımızla,

 

N. Hakan GENÇ

Genel Sekreter

 

Devamını oku...
 
TUZLA TERSANELERİNDE İŞ CİNAYETLERİ DEVAM EDİYOR PDF Yazdır
BASIN AÇIKLAMALARI

28 Mayıs 2010

 

 BASINA VE KAMUOYUNA

 

Tuzla Tersanelerinde iş cinayetleri devam ediyor.  Dün yaşanan iş cinayetinde yaşamını yitiren işçi arkadaşımızın ailesine ve yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

 

Tuzla?da faaliyet gösteren Astaş Tersanesi'nde ağırlık kaldırılırken vincin bomu koparak çalışan işçilerin üzerine düştü. Olayda Metin İnanır (23) hayatını kaybederken, Ramazan Kocatepe'nin ise kolu kırıldı.  Bu ölümle birlikte tespit edilebildiği kadarıyla 1985?ten beri tersanelerde ölen işçi sayısı 134'e yükseldi.

 

 

Devamını oku...
 
EMEK ÖRGÜTLERİNİN 26 MAYIS EYLEMİ İÇİN ALANDAYDIK PDF Yazdır
GÜNCEL

 

 

 

26 Mayıs 2010 günü emek örgütlerinin eylemine destek olmak için Beşiktaş İskele meydanında biraradaydık. TMMOB İstanbul İKK Sekreteri Tores Dinçöz'ün okuduğu basın açıklamasını yayınlıyoruz.

Bugün taşeron, 4/B, 4/C gibi güvencesiz çalıştırma biçimleri artık temel çalıştırma biçimi haline getirilmeye çalışılırken ve kriz bahanesiyle yüz binlerce işçi ve emekçi işten atılırken; sendikasız çalıştırma oranı %90?ların üzerine çıkmışken; her ay taşeron çalıştırmanın sonucu olarak onlarca işçi ölüp, onlarcası yaralanırken; işçilere kiralık işçilik adı altında modern kölelik dayatılırken; işsizlerin sayısı milyonlarla ifade edilirken; eğitim, sağlık, su gibi en temel haklara ulaşmak bile zorlaştırılırken 26 Mayıs eylemi hem Tekel İşçilerinin direnişi hem de Türkiyeli emekçiler açısından son derece büyük önem taşımaktadır.

 

Devamını oku...
 
EMEK ÖRGÜTLERİNİN 26 MAYIS EYLEMİNE DESTEK PDF Yazdır
GÜNCEL

Emek örgütlerinin 26 Mayıs Çarşamba günü yapacağı etkinliğe destek olmak ve güç vermek için 12:30da Beşiktaş Meydanında TMMOB İKK olarak basın açıklaması yapacağız.

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu

 
<< Başlangıç < Önceki 61 62 63 64 65 66 67 68 69 Sonraki > Son >>

Sayfa 63 / 69

TMMOB'den Haberler

İletişim bilgileri

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU SEKRETERLİĞİ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 BEYOĞLU Kroki:
View Larger Map
Tel: 0212 252 95 00 Dahili:169
Faks: 0212 249 86 74
Eposta: tmmobist@gmail.com

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

SU HAYATTIR, SATILAMAZ!

http://sthp.org/

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU

http://kopruyerineyasam.blogspot.com/

Valid XHTML & CSS