GEREKEN, EMPERYALİZMİ VE İSRAİLİ İNSANLIĞA DAVET DEĞİL, EMPERYALİZME KARŞI DİRENİŞTİR. PDF Yazdır
BASIN AÇIKLAMALARI

 

 

 

5 Haziran 2010 Çevre gününde Suyun Ticarileştirilmesine Hayır Platformu olarak İsrailin Filistinin en temel ihtiyaçlarını karşılamasına engel olduğunu ifade ettiğimiz basın açıklamasını Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi YK Başkanı Semra Ocak okudu. Açıklamayı yayınlıyoruz:

 

İsrail'in, Türkiye'den gönderilen yardım gemilerine saldırısı, Emperyalist ağın saldırgan aktörü İsrail'e karşı öfke dalgalarını güçlendirdi. Oysa İsrail, kuruluşundan beri, Filistin halkını sistematik olarak yok etmekte, beslenme, su ve geçim kaynaklarını kurutmaktadır.

 

 

Devamını oku...
 
EMPERYALİZMİ VE İSRAİLİ İNSANLIĞA DAVET EDİYORUZ. PDF Yazdır
GÜNCEL

BASINA VE KAMUOYUNA

 

Gereken, emperyalizmi ve İsrail'i insanlığa davet değil, emperyalizme karşı direniştir.

 

İsrail'in, Türkiye'den gönderilen yardım gemilerine saldırısı, Emperyalist ağın saldırgan aktörü İsrail'e karşı öfke dalgalarını güçlendirdi. Oysa İsrail, kuruluşundan beri, Filistin halkını sistematik olarak yok etmekte, beslenme, su ve geçim kaynaklarını kurutmaktadır. Suyun Ticarileştirilmesine Hayır Platformu olarak, Filistin'de suya erişim etrafında yaşanan trajediyi vurgulamak, 

 

Doğanın özgür varlığı, suyu, Filistin halkı üstünde bir şantaj malzemesine dönüştüren, Filistinlileri yok etmek için bir silah olarak su vanalarını kapatan İsrail'i ve ona karşı ancak sembolik eylemlerle tavır koyan iktidarı kınamak için, düzenleyeceğimiz basın açıklamasına, tüm örgütleri ve basın mensuplarını çağırıyoruz.

 

Bütün Ortadoğu halklarının ve Anadolu'nun topraklarını, halkların dayanışmasıyla savunacağımızı bildirmek üzere,  5 Haziran 2010 Cumartesi günü 12:30?da Galatasaray Lisesi önünde yapacağımız basın açıklamasına katılımınızı bekleriz.

 

SUYUN TİCARİLEŞTİRİLMESİNE HAYIR PLATFORMU

 

 

 
HALK SAĞLIĞI TEHDİT ALTINDA, İŞSİZLİK ARTIYOR; İKTİDAR ÇÖZÜM DEĞİL SORUN YARATIYOR!.. PDF Yazdır
BASIN AÇIKLAMALARI

 

 

 

1 Haziran 2010 

Son günlerin en yoğun tartışmasının işsizlik ve yoksulluk olduğu açıktır. Türkiye?de TÜİK istatistiklerine göre 3.5 milyon kişi işsizdir. İş aramaktan vazgeçenlerle birlikte bu sayı 5.9 milyona yükselmekte ve işsizlik oranı % 22?yi bulmaktadır.

İşsizlik olgusunun tahammül edilemez boyutlara ulaşması ve halkın gündeminin en öncelikli konusunun istihdam sorunları olması üzerine, Başbakan, yıl sonuna kadar işsizlik oranının % 10 düzeyine çekileceğini ifade etmiştir.

Bu vaadin inandırıcılığı yoktur. Çünkü ülkemizde üretim çökmekte, var olan üretim yapıları da istihdam dostu olmaktan uzak görünmektedir. Bütün bunlardan öte, bir taraftan istihdam yapması için TOBB?a baskı yapan Hükümet, diğer taraftan TBMM?den geçirmek üzere olduğu bir Yasa ile 20 bin Gıda, Kimya, Ziraat, Su Ürünleri ve Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi?ni işsiz bırakmaya hazırlanmaktadır.     

 

Devamını oku...
 
İSRAİLİN SALDIRILARI İNSALIK DIŞIDIR, LANETLİYORUZ! PDF Yazdır
BASIN AÇIKLAMALARI

 

  

  

Yıllardır devam eden ambargo altında yaşam mücadelesi veren Gazze halkına insani yardım götürmek amacıyla yola çıkan yardım filosuna İsrail tarafından yapılan saldırıyı TMMOB şiddetle kınamaktadır. TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, İstanbul Meslek Odaları ile birlikte 31 Mayıs 2010 tarihinde İsrail'in insanlık dışı saldırılarını protesto etmek için Levent Metro durağından, İsrail Başkonsolosluğuna doğru yürüdü. Levent Metrosu çıkışında toplanan yaklaşık 400 kişi yolu keserek yürüyüşe geçti. İsrail Başkonsolosluğu önünde protestolar gün boyunca sürdü. Akşam yapılan protestolara üye ve yöneticilerimiz de katıldı.
İstanbul Meslek Odaları adına İstanbul Eczacı Odası Genel Başkanı Semih Güngör tarafından okunan basın metnini yayınlıyoruz:

 

 

Devamını oku...
 
TMMOB 41. DÖNEM YÖNETİM, DENETLEME VE YÜKSEK ONUR KURULU ÜYELERİ BELLİ OLDU PDF Yazdır
GÜNCEL

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinin 27-30 Mayıs 2010 tarihlerinde Ankarada yapılan Genel Kurulu ile 41. Dönem organları belirlendi. 30 Mayıs 2010 Pazar günü gerçekleştirilen seçimlerde 41. Dönem Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Yüksek Onur Kurulu aşağıdaki şekilde oluştu.

 

Kamuoyuna duyurulmasını dileriz.

 

Saygılarımızla,

 

N. Hakan GENÇ

Genel Sekreter

 

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Sonraki > Son >>

Sayfa 63 / 70

TMMOB'den Haberler

İletişim bilgileri

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU SEKRETERLİĞİ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 BEYOĞLU Kroki:
View Larger Map
Tel: 0212 252 95 00 Dahili:169
Faks: 0212 249 86 74
Eposta: tmmobist@gmail.com

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

SU HAYATTIR, SATILAMAZ!

http://sthp.org/

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU

http://kopruyerineyasam.blogspot.com/

Valid XHTML & CSS