DENENMEYEN TEK YOL KALDI: BARIŞ! PDF Yazdır
BASIN AÇIKLAMALARI

Türk ve Kürt haklarının kardeşliği, eşitliği ve birlikte yaşamasının yasal ve sosyal koşullarının oluşturulması istemiyle hazırlanan; sanatçı, yazar, emek-meslek örgütü ve demokratik kitle örgütü temsilcisi 31 aydının imzasını taşıyan "Denenmeyen tek yol kaldı: Barış!" adlı çağrı metni, 20 Temmuz Salı günü İstanbulda yapılan bir basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu ve imzaya açıldı.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, Adalet Ağaoğlu, Adnan Serdaroğlu, Atılay Ayçin, Aydın Çubukçu, Burhan Sönmez, Derya Alabora, Eriş Bilaloğlu, Gencay Gürsoy, Haluk Bilginer, Hayri Kozanoğlu, Jülide Kural, Kadir İnanır, Mehmet Bekaroğlu, Mustafa Öztaşkın, Mustafa Türkel, Nuray Mert, Nuray Sancar, Özcan Alper, Özgür Mumcu, Ragıp Zarakolu, Sami Evren, Sennur Sezer, Sevinç Eratalay, Sırrı Süreyya Önder, Şebnem Korur Fincancı, Şevval Sam, Taner Timur, Tuncel Kurtiz, Üstün Akmen, Yücel Sayman?ın imzaladığı metni, Şebnem Korur Fincancı okudu.  

 

 

Devamını oku...
 
KARADENİZİN AYDINLIK YÜZLERİ BİRARAYA GELDİ PDF Yazdır
BASIN AÇIKLAMALARI

17 Temmuz 2010 Cumartesi günü Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi?nde Müzisyen Fuat Saka'dan Yönetmen Yeşim Ustaoğlu'na, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi'den Gazeteci-Yazar Alper Turgut'a, Müzisyen-Oyuncu Şevval Sam'a kadar Karadeniz'in 58 ünlü ismi, "Karadeniz'in aydınlık yüzleri konuşuyor" adı altından bir araya gelerek bir bildiri yayınladı. "Biz Karadeniz'in çocukları diyoruz ki?" başlığıyla başlayan basın bildirisini Karadenizli Yönetmen Özcan Alper okudu. Basın açıklamasını yayınlıyoruz:

BİZ KARADENİZİN ÇOCUKLARI DİYORUZ Kİ...

Son aylarda Karadeniz'de yaşanan ve kamuoyuna yansıyan haberlerden dolayı kaygılıyız. Mevsimlik tarım işçisi olarak yıllardır bölgemize gelen işçilere, Kürt kimliklerinden dolayı ambargo uygulanması iddiaları; Rize'de aynı nedenle işten atılan Kürt işçilerine ilişkin haberler biz Karadenizlileri kaygılandırıyor.

 

 

Devamını oku...
 
RUSYA İLE NÜKLEER ANLAŞMA MECLİSTE ONAYLANMAK ÜZERE! PDF Yazdır
BASIN AÇIKLAMALARI

NÜKLEER ENERJİNİN İÇ YÜZÜNÜ İYİ BİLENLER BU RADYOAKTİF OLDU-BİTTİYE İZİN VERMEYECEKTİR.

 

Halkın, bilim adamlarımızın, kamu ve özel kuruluşlarımızın yıllardır sürdürdüğü nükleer karşıtı çabalara karşın, Rusya ile yapılan bu anlaşma "oldu-bitti" yöntemiyle Meclisten geçirilmek üzere, Hükümet tarafından 29 Haziranda TBMMye sevk edilen anlaşma tasarısı, Meclis Komisyonlarından hızla geçirilerek Genel Kurula indirildi. Hükümetin Meclis tatile girmeden önce ivedi olarak geçirmek istediği 4 yasadan birini Rusya ile yapılan nükleer anlaşma oluşturuyor.

 

Nükleer enerjinin iç yüzünü iyi bilenler ülkemizde bu maceraya hiçbir biçimde girilmemesi gerektiğini bilimsel veriler ışığında net bir biçimde ispatlayacak durumdadırlar. Sadece ülke yurttaşlarının sağlıklı, mutlu ve iyi yaşamasına odaklanan bir bilinçle davranıldığında,  enerji verimliliği şartları yerine getirildiğinde, zengin ve doğal yer üstü kaynaklarımızı kullanarak beklenenin ötesine bile geçen sürdürülebilir bir enerji üretimi sağlayacağımız net ve aşikardır. Bu nedenle Milletin vekillerinin seçme sorumluluklarının ağırlığı ile hareket ederek bu anlaşmanın iptali yönünde oy kullanmalarını milletçe bekliyoruz. Aksi halde kendi vicdanları dahi ileride kendilerini affetmeyecektir.

 

Devamını oku...
 
TMMOB 41. DÖNEM OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU PDF Yazdır
GÜNCEL

TMMOBnin 27-30 Mayıs 2010 tarihlerinde Ankarada gerçekleştirilen 41. Olağan Genel Kurulunda karar önerileri zaman yetersizliği nedeniyle görüşülememiş ve tarihi Yönetim Kurulunca belirlenmek üzere Olağanüstü Genel Kurul toplanması kararı alınmıştı.

KARAR NO 32 : TMMOB 41. Dönem Olağanüstü Genel Kurulunun çoğunluklu olarak 17-18 Eylül 2010 tarihinde Saat 10:00da TMMOBnde (Selanik Caddesi No:19/1 Kızılay-Ankara), bu toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde Olağanüstü Genel Kurulun 24-25 Eylül 2010 tarihlerinde Saat 09:00da Kocatepe Kültür Merkezi Toplantı Salonunda (Kocatepe-Ankara) çoğunluk aranmaksızın aşağıdaki gündemle toplanmasına,

Gündem

1.     Açılış ve Divan Seçimleri,

2.     Saygı Duruşu

3.     Yönetim Kurulu Başkanının Açış Konuşması,

4.      41.Olağan Genel Kurul Kararlar Komisyonu Raporunun görüşülmesi ve karara bağlanması

 

 
TEOMAN ÖZTÜRK Ü ANMA ETKİNLİKLERİ PDF Yazdır
GÜNCEL

 

 

Teoman Öztürkü Anma Etkinlikleri:

Tarih: 11 Temmuz 2010 Pazar

Saat: 14:30 Teoman Öztürkün Anıt Mezarının Ziyareti (Karşıyaka Mezarlığı)

14:00 Araç Hareket (Mithatpaşa Cad. No:52 Kızılay)

Saat: 16:00 Anma Etkinliği (İnşaat Mühendisleri Odası, Teoman Öztürk Salonu)

Teoman Öztürkün Anısına

Mehmet Soğancı (TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı)

Teoman Öztürk Belgeseli Gösterimi

Müzik Dinletisi - Ahu Sağlam

 

 

 
<< Başlangıç < Önceki 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Sonraki > Son >>

Sayfa 61 / 70

TMMOB'den Haberler

İletişim bilgileri

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU SEKRETERLİĞİ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 BEYOĞLU Kroki:
View Larger Map
Tel: 0212 252 95 00 Dahili:169
Faks: 0212 249 86 74
Eposta: tmmobist@gmail.com

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

SU HAYATTIR, SATILAMAZ!

http://sthp.org/

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU

http://kopruyerineyasam.blogspot.com/

Valid XHTML & CSS