HAYDARPAŞA GARI İÇİN 239. NÖBETİ TMMOB İSTANBUL İKK TUTTU PDF Yazdır
GÜNCEL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Varlık Fonu Yasa Tasarısı kapsamında özelleştirilmesi gündeme gelen Tarihi Haydarpaşa Garı`nda TMMOB İstanbul İKK nöbetteydi. Garın satışını engellemek amacıyla kamuoyunu diri tutmak, sahip çıkmak için başlatılan nöbete bu hafta TMMOB İKK `Haydarpaşa İçin Nöbetteyiz` pankartıyla katıldı.

Devamını oku...
 
ANMA ETKİNLİĞİ: 17 AĞUSTOS DEPREMİNİ UNUTMADIK PDF Yazdır
GÜNCEL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17 Ağustos 1999 Depreminin yıldönümünde Bakırköy Belediyesi ve JFMO ve JMO İstanbul Şubeleri tarafından organize edilen anma etkinliği tamamlandı. Etkinliğe JFMO İstanbul Şube Başkanı Erdal Şahan, JMO İstanbul Şube Başkanı Yüksel Örgün Tutay ve açılış konuşmacılarından İKK Sekreterimiz Cevahir Efe Akçelik de katıldı. Anma etkinliğinde yapılan iki oturumda Odalarımızın da içinde yer aldığı uzmanlar görüşlerini paylaştılar. Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezinde yapılan etkinlik fidan dikiminin ardından sona erdi.

 
BASIN TOPLANTISI: İSTANBUL DEPREME HAZIR MI? PDF Yazdır
GÜNCEL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu tarafından EMO İstanbul Şube Başkanı Erol Celepsoy, İMO İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna, JMO İstanbul Şube Başkanı Yüksel Örgün Tutay ve MMO İstanbul Şube Başkanı Battal Kılıç'ın katılımlarıyla Odalarımız tarafından hazırlanan "İstanbul Depreme Hazır Mı?" başlıklı mesleki raporun kamuoyuna sunumunun yapıldığı bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Basın toplantısında raporun sunumunu TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreterimiz Cevahir Efe Akçelik yaptı.

Devamını oku...
 
TAKSİM'E TOPÇU KIŞLASI İLE İLGİLİ KADİR TOPBAŞ'A CEVABIMIZ PDF Yazdır
GÜNCEL

Taksim Topçu Kışlası ile ilgili "mahkeme kararları yapılabileceği yönünde netleşti" açıklamalarında bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ'a cevabımızdır;

Gezi Parkı'na ilişkin açılan dava süreçleri hala devam etmektedir. Bilindiği gibi İstanbul 1. İdare mahkemesi Taksim Gezi Parkı'nın yapılaşmaya açılmasına ilişkin imar planının iptaline karar vermiş, Danıştay 6. Dairesi ise bu kararı gerekçesini genişleterek onamıştı. Sonraki süreçte Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan Danıştay üyeleri kabul edilemez gerekçelerle "karar düzeltme" kararı verdi ve dosya tekrar İstanbul İdari mahkemesine döndü. Şu anda da dava süreci kapsamında Gezi Parkı için keşif günü bekleniyor. Ayrıca yine stratejik planda Taksim'e bir kışla yapılmasına ilişkin hükmün iptali ile ilgili dava da hala sürmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu

 
OHAL DEĞİL, DEMOKRASİ İSTİYORUZ PDF Yazdır
GÜNCEL

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, her zaman darbelere karşı olmuş, demokrasinin vazgeçilmez olduğuna inanmıştır.

15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen askeri darbe girişimi de Birliğimiz tarafından şiddetle kınanmıştır.

Ancak, darbe sonrası gidişat ayrıca endişe vericidir. Darbeyi fırsata çevirip, bir sivil darbe yapılması, rejimin daha da otoriterleştirilmesi kabul edilemez. Darbe girişimi, başkanlık yoluna giden bir fırsat olarak görülmemelidir.

Darbeyi gerekçe gösterip, halkın egemenliğini kısıtlayacak, hukuku geri plana atacak "olağanüstü hal" gibi uygulamalara başvurulmasını doğru bulmuyoruz.

Bakanlar Kurulu`nun OHAL ilanı sivil darbe ile Başkanlık sisteminin Başkomutanlık adı altında uygulanması, kurumsallaştırılması anlamına gelmektedir. OHAL ile Meclis devre dışı bırakılmakta, hukuk askıya alınmakta ve tüm yönetim KHK`lara dayanarak Cumhurbaşkanına verilmektedir.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 7 / 70

TMMOB'den Haberler

İletişim bilgileri

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU SEKRETERLİĞİ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 BEYOĞLU Kroki:
View Larger Map
Tel: 0212 252 95 00 Dahili:169
Faks: 0212 249 86 74
Eposta: tmmobist@gmail.com

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

SU HAYATTIR, SATILAMAZ!

http://sthp.org/

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU

http://kopruyerineyasam.blogspot.com/

Valid XHTML & CSS