İSTANBUL İKK'DAN HAYATIN SESİ TV'YE DESTEK ZİYARETİ PDF Yazdır
GÜNCEL

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Sekreteri Cevahir Efe Akçelik, Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Battal Kılıç, Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Ergin ve Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Volkan'dan oluşan TMMOB İstanbul İKK heyeti, 30 Eylül 2016 tarihinde OHAL kapsamında kapatılan Hayatın Sesi Tv'ye dayanışma ziyaretinde bulundu.

 
OHAL'E, KHK'LERE, TEZKERE'YE HAYIR! PDF Yazdır
GÜNCEL

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB İstanbul bileşenlerinin çağrısıyla 1 Ekim Cumartesi günü Galatasaray meydanında, OHAL adı altında gerçekleştirilen cadı avına karşı basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklama metnini Eğitim Sen İstanbul 8 No?lu Şube Başkanı Sevtap Akdağ okudu.

OHAL'E, KHK'LERE, TEZKERE'YE HAYIR!

İşimize Ve Geleceğimize Sahip Çıkacağız.  Bu Saldırıyı da Püskürteceğiz!

"Darbecilerle mücadele" adı altında emekçilere, işçilere, toplumsal muhalefete bedel ödetildiği, tam anlamıyla bir zulüm döneminden geçiyoruz. OHA'?le, KHK'lerle süren saldırı dalgasından, her dönem darbelerin-sıkıyönetimlerin, OHAL'lerin hedefi haline gelen muhalif sendikalarımız, konfederasyonlarımız da payına düşeni alıyor.  Kamu emekçileri kokteyl gerekçelerin öne çıktığı KHK'lerle açığa alınıyor, ihraç ediliyor.

Devamını oku...
 
TMMOB İKK:İŞÇİLERİN YAŞAM HAKKI ÜZERİNDEKİ ERTELEMELER KABUL EDİLEMEZ PDF Yazdır
GÜNCEL

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Komisyonu 29 Eylül Perşembe saat 11:00`da MMO İstanbul Şube Binasında basın açıklaması gerçekleştirdi.

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Cevahir Efe Akçelik?in okuduğu basın açıklamasının ardından komisyon üyeleri Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanvekili Zafer GÜZEY ve Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan ERGİN görüşlerini dile getirdi.

İŞÇİLERİN YAŞAM HAKKI ÜZERİNDEKİ ERTELEMELER KABUL EDİLEMEZ

30 Haziran 2012 tarihinde yayınlanan  6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre kamu kurumu sayılan işyerlerinde ve az tehlikeli sınıfta yer alıp 50?den az çalışanı olan özel işletmelerde iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli istihdamı zorunluluğunu yetişmiş personel bulunmadığı gerekçesiyle ilk önce 1 Temmuz 2014 olarak belirtilmiş ardından ilgili yasa maddesinin uygulama zorunluluğu 1 Temmuz 2016 tarihine ertelenmişti.

Devamını oku...
 
İSTANBUL İKK: İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDE CADI AVINA SON! PDF Yazdır
GÜNCEL

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, KESK İstanbul Şubeler Platformu ve İstanbul Tabip Odası, 27 Eylül 2016 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde saat 12.30'da bir basın açıklaması yaparak haksız- hukuksuz biçimde işlerine son verilen üyelerin göreve iade edilmesini talebip ettiler.

Ortak açıklamayı İstanbul Tabip Odası Sekreteri Samet Mengüç okudu.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDE CADI AVINA SON!

Ülke olarak; evrensel hukukun ve insan haklarının egemen olduğu bir toplum haline gelme mücadelemizde; darbelere, OHAL'lere, muhtıralara rağmen Türküyle- Kürdüyle, Lazı-Çerkezi, Ermeni, Rum ve Yahudisiyle velhasıl tüm farklılık ve güzellikleriyle kardeşçe birarada yaşama umudumuzu taşırken; son yıllarda ülkemiz ortaçağın en karanlık dönemlerindeki anlayışla yönetilir hale geldi. Toplum 400-500 yıl önceki ortaçağın karanlık uygulamalarına layık görülür oldu.

Devamını oku...
 
19 EYLÜL MMŞP DAYANIŞMA GÜNÜNDE: "ÖRGÜTÜMÜZE, MESLEĞİMİZE, HALKIMIZA VE ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ" PDF Yazdır
GÜNCEL

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, 19 Eylül Mimar, Mühendis ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü'nde Galatasaray Meydanında basın açıklaması gerçekleştirdi. 19 Eylül 1979'da TMMOB'nin çağrısıyla mühendis, mimar ve şehir plancılarının ekonomik ve demokratik talepleri için ülke çapında gerçekleştirilen bir günlük iş bırakma eyleminin yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirilen basın açıklamasını TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu adına MMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Sekreteri İbrahim M. Tataroğlu okudu:

ÖRGÜTÜMÜZE, MESLEĞİMİZE, HALKIMIZA VE ÜLKEMİZE 
SAHİP ÇIKIYORUZ

Mühendis, mimar, şehir plancıları, 19 Eylül 1979`da TMMOB'nin çağrısıyla ekonomik, demokratik talepleri için ülke çapında uyarı mahiyetinde bir günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirmişti. Bu eyleme, 49 ilde 443 işyerinde mühendis, mimar, şehir plancıları yanı sıra işçi, teknik eleman ve sağlık görevlileri dahil 100 bini aşkın kamu çalışanı katılmış, teknik eğitim gören öğrenciler de eylemi desteklemişlerdi. TMMOB tarihinde önemli bir yeri bulunan 19 Eylül tarihi, altı yıldan beri "TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü" olarak kutlanmakta ve mücadele geleneğimiz sürdürülmektedir.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 5 / 69

TMMOB'den Haberler

İletişim bilgileri

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU SEKRETERLİĞİ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 BEYOĞLU Kroki:
View Larger Map
Tel: 0212 252 95 00 Dahili:169
Faks: 0212 249 86 74
Eposta: tmmobist@gmail.com

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

SU HAYATTIR, SATILAMAZ!

http://sthp.org/

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU

http://kopruyerineyasam.blogspot.com/

Valid XHTML & CSS