25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ PDF Yazdır
GÜNCEL

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü kapsamında kadınlar olarak 25 Kasım'da Taksim Tünel'de, 26 Kasım`da İstanbul Tabip Odası'nda (Kadıköy) toplanıyoruz.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü kapsamında kadınlar olarak 25 Kasım Cuma saat 19.00'da Taksim Tünel'de 25 Kasım Platformu'nun çağrısı ile #herHALdedireniyoruz şiarıyla toplanılacaktır. 25 Kasım 1960'ta Dominik Cumhuriyeti'ndeki diktatörlüğe karşı mücadele eden üç kadının (Mirabel Kardeşler) tecavüz edilerek vahşice öldürülmesinin ardından, 39 yıl sonra 1999'da 25 Kasım tarihi, Birleşmiş Milletler tarafından "Uluslararası Kadına Karşı Şiddete Hayır Günü" ilan edilmişti. Bu tarihten günümüze kadına şiddet devlet politikaları ile birlikte artarak devam etmektedir. 26 Kasım Cumartesi günü de aşağıda bilgileri verildiği üzere TMMOB İstanbul İKK Kadın Komisyonu olarak bir etkinlik gerçekleştirilecektir. Yaşamı ve Barışı savunan TMMOB İstanbul İKK Kadın Komisyonu olarak tüm kadın meslektaşlarımızı 26 Kasım 2016 tarihinde yapacağımız etkinliğe beraber konuşup paylaşmak için davet ediyoruz.

TMMOB İstanbul İKK Kadın Komisyonu

 

 
AKADEMİ SUSTURULAMAZ, SAVAŞ HOCA YALNIZ DEĞİLDİR! PDF Yazdır
GÜNCEL

OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile üniversiteden ihraç edilen ve aralarında TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr Savaş Karabulut'un da yer aldığı Akademisyenlere ilişkin, TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu tarafından basın toplantısı düzenlendi. Jeofizik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Şahan'ın da yer aldığı basın toplantısında, açıklamayı TMMOB İstanbul İKK Sekreteri Cevahir Efe Akçelik okudu.

Basına ve Kamuoyuna;

AKADEMİ SUSTURULAMAZ, SAVAŞ HOCA YALNIZ DEĞİLDİR!

15 Temmuz'un ardından, "darbeyle hesaplaşma" adı altında yürütülen cadı avı devam ediyor. Son olarak 29 Ekim'de çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile aralarında TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Savaş Karabulut'un da olduğu birçok akademisyen üniversiteden ihraç edildi, bilimin ve demokratik eğitimin beşiği olması gereken üniversitelerde rektörlük seçimleri kaldırıldı.

Devamını oku...
 
DİSK, KESK, TMMOB, TTB İSTANBUL BİLEŞENLERİ: CUMHURİYET SUSTURULAMAZ! PDF Yazdır
GÜNCEL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB İstanbul Bileşenleri Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyon üzerine 31 Ekim 2016 tarihinde saat 18.00'de gazetenin İstanbul bürosu önünde bir basın açıklaması yaptı.

Ayrıca, DİSK, KESK, TMMOB, TTB, Veteriner Hekimler Odası, Diş Hekimleri Odası, Eczacılar Odası, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası?nın aralarında olduğu emek ve meslek örgütlerinin yöneticileri gazetenin merkez binasında Cumhuriyet gazetesi emekçilerini ziyaret etti.

 

 
İSTANBUL İKK'DAN HAYATIN SESİ TV'YE DESTEK ZİYARETİ PDF Yazdır
GÜNCEL

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Sekreteri Cevahir Efe Akçelik, Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Battal Kılıç, Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Ergin ve Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Volkan'dan oluşan TMMOB İstanbul İKK heyeti, 30 Eylül 2016 tarihinde OHAL kapsamında kapatılan Hayatın Sesi Tv'ye dayanışma ziyaretinde bulundu.

 
OHAL'E, KHK'LERE, TEZKERE'YE HAYIR! PDF Yazdır
GÜNCEL

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB İstanbul bileşenlerinin çağrısıyla 1 Ekim Cumartesi günü Galatasaray meydanında, OHAL adı altında gerçekleştirilen cadı avına karşı basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklama metnini Eğitim Sen İstanbul 8 No?lu Şube Başkanı Sevtap Akdağ okudu.

OHAL'E, KHK'LERE, TEZKERE'YE HAYIR!

İşimize Ve Geleceğimize Sahip Çıkacağız.  Bu Saldırıyı da Püskürteceğiz!

"Darbecilerle mücadele" adı altında emekçilere, işçilere, toplumsal muhalefete bedel ödetildiği, tam anlamıyla bir zulüm döneminden geçiyoruz. OHA'?le, KHK'lerle süren saldırı dalgasından, her dönem darbelerin-sıkıyönetimlerin, OHAL'lerin hedefi haline gelen muhalif sendikalarımız, konfederasyonlarımız da payına düşeni alıyor.  Kamu emekçileri kokteyl gerekçelerin öne çıktığı KHK'lerle açığa alınıyor, ihraç ediliyor.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 5 / 70

TMMOB'den Haberler

İletişim bilgileri

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU SEKRETERLİĞİ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 BEYOĞLU Kroki:
View Larger Map
Tel: 0212 252 95 00 Dahili:169
Faks: 0212 249 86 74
Eposta: tmmobist@gmail.com

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

SU HAYATTIR, SATILAMAZ!

http://sthp.org/

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU

http://kopruyerineyasam.blogspot.com/

Valid XHTML & CSS