KARANLIĞA TESLİM OLMAYACAĞIZ PDF Yazdır
GÜNCEL

Beşiktaş katliamının acısı henüz çok tazeyken, yaralarını sarmaya, toplumsal etkileriyle baş etmeye çalışırken, yeni bir katliamın haberiyle sarsıldık. Katliamlar ülkesi olmak, her hafta yeni acılarla yaşamak istemiyoruz. Kayseri'de gerçekleştirilen terör saldırısını lanetliyor, barış içinde yaşama talebimizden, yaşam hakkı savunumuzdan vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha belirtiyoruz. Hayatını kaybeden askerlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Şu husus herkes tarafından iyi bilinmelidir ki; karanlığa teslim olmayacağız.

Geçen hafta Beşiktaş'ta patlatılan bombalarla, 44 vatandaşımız öldürülüp, 150'den fazla yurttaşımız yaralandığında söze aşağıdaki cümlelerle başlamıştık:

"Kardeşlik umudumuza yönelen bombalara teslim olmayacağız."

Ülkemiz yangın yeri; Dünya İnsan Hakları Günü'nde, 10 Ekim Katliamının 14. ayında, 10 Aralık 2016'da bu kez İstanbul'u vurdu terör. Nice gencecik insanımız hayatını kaybetti, nicelerinin tedavisi devam ediyor.

Devamını oku...
 
İMOK: İNADINA KARDEŞLİK, İNADINA BARIŞ PDF Yazdır
GÜNCEL

10 Aralık 2016 gecesi İstanbul Beşiktaş'ta yaşanan bombalı saldırıya tepkileri ifade etmek, barış talebini dillendirmek üzere İstanbul Meslek Odaları Koordinasyonu (İMOK) bileşeni meslek örgütlerinin yönetici ve üyeleri bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

12 Aralık 2016 akşamı 18.00'da Taksim Metro çıkışında buluşan meslek örgütü temsilcileri yüzlerce kişilik bir kortej oluşturarak ve "İnadına Kardeşlik, İnadına Barış! Terörü Lanetliyoruz" pankartı açarak saldırının yaşandığı noktaya dek yürüdüler.

Bu noktaya gelindiğinde meslek örgütlerinin temsilcileri birer konuşma yaparak yaşanan terör saldırısına yönelik tepkilerini ifade ederek İstanbul Meslek Odaları Koordinasyonu'nun kardeşlik umuduna yönelen bombalara karşı ısrarla barışa, demokrasiye sahip çıkacağını dile getirdiler.

 

 
BABAMIN KANATLARI TMMOB ÖZEL GÖSTERİMİ YAPILDI PDF Yazdır
GÜNCEL

23. Adana Film Festivalinde SİYAD "En İyi Film" ödülü dahil, toplamda 7 ödül birden alan ve başrollerinde Menderes Samancılar, Musab Ekici, Kübra Kip ve Tansel Öngel'in rol aldığı, Kıvanç Sezer'in yönettiği Babamın Kanatları filminin TMMOB özel gösterimi 5 Aralık 2016, Pazartesi günü yapıldı. Kadıköy Rexx Sineması ve Beyoğlu Sineması'nda gerçekleştirilen film gösterimlerine ilgi yoğun oldu.

Güvencesizleştirmenin, buna bağlı yaşanan iş cinayetlerinin, taşeron mezarlığına döndürülen inşaat sektöründeki işçilerin yaşadığı sorunların çarpıcı bir üslupla ele alındığı film sonrası Kadıköy Rexx Sineması'nda yönetmen Kıvanç Sezer ve oyuncu Kübra Kip, Beyoğlu Sineması'nda yapımcı Soner ÖZCAN ve oyuncu Musab EKİCİ ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

 
TMMOB İKİNCİ BAŞKANLARINDAN NAİL GÜLER GÖREVİNE DERHAL İADE EDİLMELİDİR PDF Yazdır
GÜNCEL

TMMOB Yönetim Kurulu Üyeliği ve 40. Dönem Yönetim Kurulu II. Başkanlığı görevlerinde bulunmuş, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu yedek üyeliği ile İBB İşyeri temsilciliği görevini yürütmekte olan Nail Güler'in 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile görevinden ihraç edilmesine ilişkin, TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu tarafından 28 Kasım'da basın açıklaması gerçekleştirildi. HKMO İstanbul Şube Başkanı Alişan Çardar, Tüm Bel-Sen 5 Nolu Şube Başkanı Nazife Bayraktar Tosu ve TMMOB'ye bağlı Odaların İstanbul Şube Yöneticilerinin yer aldığı basın toplantısında açıklama metnini İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Cevahir Efe Akçelik okudu.

Devamını oku...
 
SİİRT`TEKİ KATLİAM İSTANBUL`DA PROTESTO EDİLDİ PDF Yazdır
GÜNCEL

Siirt Şirvan'daki madenci katliamını ve iş cinayetlerini protesto etmek için DİSK İstanbul Bölge Temsilciliği, KESK İstanbul Şubeler Platformu, TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu ve TTB İstanbul Tabip Odası tarafından 24 Kasım`da Galatasaray Meydanı'nda bir basın açıklaması düzenlendi.

"Soma, Ermenek, Şirvan Kaza Değil Katliam!", "Susma Haykır, Taşerona Hayır!", "İşçiler Ölüyor, Hükümet Bakıyor!" sloganlarının atıldığı eylemde, basın açıklamasını TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Cevahir Efe Akçelik okudu:

KAZA DEĞİL CİNAYET, KADER DEĞİL KATLİAM!

Siirt Şirvan`a bağlı Maden köyündeki bakır madeni ocağında 17 Kasım akşamı saat 20.30`da meydana gelen şev kaymasında 16 işçi göçük altında kaldı. Arama kurtarma çalışmalarında 8 işçinin cansız bedeni toprak altından çıkarıldı, 8 işçi ile ilgili arama kurtarma faaliyeti ise devam ediyor.

İş cinayetleri konusunda sicili bozuk olan Ciner Grubuna ait Park Elektrik`in taşeron şirketi Anıtlar İnşaat`ın maden sahasındaki çalışması sırasında, binlerce ton toprak ve kaya parçasının yamaçtan koparak sahaya akması sonucu işçiler iş makineleriyle birlikte toprak yığını altında kaldı. İş cinayetinin ardından televizyonlara konuşan Park Elektrik yönetimi, henüz hiçbir inceleme yapılmamışken işçi sağlığı ve iş güvenliği tedbirleri konusunda kusurlarının olmadığı beyanını verilmişlerdir.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 4 / 70

TMMOB'den Haberler

İletişim bilgileri

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU SEKRETERLİĞİ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 BEYOĞLU Kroki:
View Larger Map
Tel: 0212 252 95 00 Dahili:169
Faks: 0212 249 86 74
Eposta: tmmobist@gmail.com

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

SU HAYATTIR, SATILAMAZ!

http://sthp.org/

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU

http://kopruyerineyasam.blogspot.com/

Valid XHTML & CSS