TMMOB İKİNCİ BAŞKANLARINDAN NAİL GÜLER GÖREVİNE DERHAL İADE EDİLMELİDİR PDF Yazdır
GÜNCEL

TMMOB Yönetim Kurulu Üyeliği ve 40. Dönem Yönetim Kurulu II. Başkanlığı görevlerinde bulunmuş, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu yedek üyeliği ile İBB İşyeri temsilciliği görevini yürütmekte olan Nail Güler'in 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile görevinden ihraç edilmesine ilişkin, TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu tarafından 28 Kasım'da basın açıklaması gerçekleştirildi. HKMO İstanbul Şube Başkanı Alişan Çardar, Tüm Bel-Sen 5 Nolu Şube Başkanı Nazife Bayraktar Tosu ve TMMOB'ye bağlı Odaların İstanbul Şube Yöneticilerinin yer aldığı basın toplantısında açıklama metnini İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Cevahir Efe Akçelik okudu.

Devamını oku...
 
SİİRT`TEKİ KATLİAM İSTANBUL`DA PROTESTO EDİLDİ PDF Yazdır
GÜNCEL

Siirt Şirvan'daki madenci katliamını ve iş cinayetlerini protesto etmek için DİSK İstanbul Bölge Temsilciliği, KESK İstanbul Şubeler Platformu, TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu ve TTB İstanbul Tabip Odası tarafından 24 Kasım`da Galatasaray Meydanı'nda bir basın açıklaması düzenlendi.

"Soma, Ermenek, Şirvan Kaza Değil Katliam!", "Susma Haykır, Taşerona Hayır!", "İşçiler Ölüyor, Hükümet Bakıyor!" sloganlarının atıldığı eylemde, basın açıklamasını TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Cevahir Efe Akçelik okudu:

KAZA DEĞİL CİNAYET, KADER DEĞİL KATLİAM!

Siirt Şirvan`a bağlı Maden köyündeki bakır madeni ocağında 17 Kasım akşamı saat 20.30`da meydana gelen şev kaymasında 16 işçi göçük altında kaldı. Arama kurtarma çalışmalarında 8 işçinin cansız bedeni toprak altından çıkarıldı, 8 işçi ile ilgili arama kurtarma faaliyeti ise devam ediyor.

İş cinayetleri konusunda sicili bozuk olan Ciner Grubuna ait Park Elektrik`in taşeron şirketi Anıtlar İnşaat`ın maden sahasındaki çalışması sırasında, binlerce ton toprak ve kaya parçasının yamaçtan koparak sahaya akması sonucu işçiler iş makineleriyle birlikte toprak yığını altında kaldı. İş cinayetinin ardından televizyonlara konuşan Park Elektrik yönetimi, henüz hiçbir inceleme yapılmamışken işçi sağlığı ve iş güvenliği tedbirleri konusunda kusurlarının olmadığı beyanını verilmişlerdir.

Devamını oku...
 
25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ PDF Yazdır
GÜNCEL

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü kapsamında kadınlar olarak 25 Kasım'da Taksim Tünel'de, 26 Kasım`da İstanbul Tabip Odası'nda (Kadıköy) toplanıyoruz.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü kapsamında kadınlar olarak 25 Kasım Cuma saat 19.00'da Taksim Tünel'de 25 Kasım Platformu'nun çağrısı ile #herHALdedireniyoruz şiarıyla toplanılacaktır. 25 Kasım 1960'ta Dominik Cumhuriyeti'ndeki diktatörlüğe karşı mücadele eden üç kadının (Mirabel Kardeşler) tecavüz edilerek vahşice öldürülmesinin ardından, 39 yıl sonra 1999'da 25 Kasım tarihi, Birleşmiş Milletler tarafından "Uluslararası Kadına Karşı Şiddete Hayır Günü" ilan edilmişti. Bu tarihten günümüze kadına şiddet devlet politikaları ile birlikte artarak devam etmektedir. 26 Kasım Cumartesi günü de aşağıda bilgileri verildiği üzere TMMOB İstanbul İKK Kadın Komisyonu olarak bir etkinlik gerçekleştirilecektir. Yaşamı ve Barışı savunan TMMOB İstanbul İKK Kadın Komisyonu olarak tüm kadın meslektaşlarımızı 26 Kasım 2016 tarihinde yapacağımız etkinliğe beraber konuşup paylaşmak için davet ediyoruz.

TMMOB İstanbul İKK Kadın Komisyonu

 

 
AKADEMİ SUSTURULAMAZ, SAVAŞ HOCA YALNIZ DEĞİLDİR! PDF Yazdır
GÜNCEL

OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile üniversiteden ihraç edilen ve aralarında TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr Savaş Karabulut'un da yer aldığı Akademisyenlere ilişkin, TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu tarafından basın toplantısı düzenlendi. Jeofizik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Şahan'ın da yer aldığı basın toplantısında, açıklamayı TMMOB İstanbul İKK Sekreteri Cevahir Efe Akçelik okudu.

Basına ve Kamuoyuna;

AKADEMİ SUSTURULAMAZ, SAVAŞ HOCA YALNIZ DEĞİLDİR!

15 Temmuz'un ardından, "darbeyle hesaplaşma" adı altında yürütülen cadı avı devam ediyor. Son olarak 29 Ekim'de çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile aralarında TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Savaş Karabulut'un da olduğu birçok akademisyen üniversiteden ihraç edildi, bilimin ve demokratik eğitimin beşiği olması gereken üniversitelerde rektörlük seçimleri kaldırıldı.

Devamını oku...
 
DİSK, KESK, TMMOB, TTB İSTANBUL BİLEŞENLERİ: CUMHURİYET SUSTURULAMAZ! PDF Yazdır
GÜNCEL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB İstanbul Bileşenleri Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyon üzerine 31 Ekim 2016 tarihinde saat 18.00'de gazetenin İstanbul bürosu önünde bir basın açıklaması yaptı.

Ayrıca, DİSK, KESK, TMMOB, TTB, Veteriner Hekimler Odası, Diş Hekimleri Odası, Eczacılar Odası, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası?nın aralarında olduğu emek ve meslek örgütlerinin yöneticileri gazetenin merkez binasında Cumhuriyet gazetesi emekçilerini ziyaret etti.

 

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 4 / 69

TMMOB'den Haberler

İletişim bilgileri

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU SEKRETERLİĞİ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 BEYOĞLU Kroki:
View Larger Map
Tel: 0212 252 95 00 Dahili:169
Faks: 0212 249 86 74
Eposta: tmmobist@gmail.com

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

SU HAYATTIR, SATILAMAZ!

http://sthp.org/

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU

http://kopruyerineyasam.blogspot.com/

Valid XHTML & CSS