KARDEŞLİĞİ, BARIŞI, ÖZGÜRLÜĞÜ, LAİKLİĞİ, YAŞAM HAKKINI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ. KORKMUYORUZ, VAZGEÇMİYORUZ! PDF Yazdır
GÜNCEL

 

 

 

 

 

 

 

2016 yılını bitmek bilmeyen katliamlarla kapatan ülkemiz maalesef 2017 yılına da yeni bir katliam ile girdi. 39 insanı yeni yılın ilk saatlerinde gerçekleşen barbarca saldırıda yitirdik. Onlarca insan halen hastanelerde yaşam mücadelesi veriyor. Hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Ülkeyi yönetenlerin yurttaşlarına karşı en önemli sorumluluklarından biri can güvenliğini sağlamaktır. Ancak her zamanki gibi, bu katliamın ardından da siyasi sorumluluk alan olmadı. Her katliamın ardından terörü lanetleyen açıklamalar yapıp, intikam nutukları atarak bir ülke yönetilemez, yönetilememektedir.

Sorumluluk üstlenmesi gereken sadece yöneticiler değildir. Biz bu ülkenin yurttaşları olarak da sorumluluk üstlenmeliyiz. Evet bugün burada insanlık dışı bir saldırıyı lanetlemek için bir araya geldik. Ancak bizim de sorumluluğumuz terörü, şiddeti, katliamları lanetlemekle sınırlı kalamaz. Bir yurttaş olarak sorumluluğumuz, bir daha böyle trajediler yaşamamak için bizleri yönetenlere soru sormaktır.

Devamını oku...
 
İŞ CİNAYETLERİNDE ASIL SORUMLULAR YARGIDAN KAÇIRILIYOR PDF Yazdır
GÜNCEL

İstanbul Mecidiyeköy'deki Torun Center rezidans inşaatında işçileri taşıyan asansörün 32. kattan yere çakılması sonucu 10 işçinin hayatını kaybettiği Torunlar Faciasının yarın görülecek dava duruşması öncesinde bilirkişi raporuna ilişkin, TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu tarafından basın toplantısı gerçekleştirildi. 26 Aralık 2016 Pazartesi günü MMO İstanbul Şube binasından gerçekleştirilen basın toplantısında, dava avukatlarından Av. Muhammed Taner Avşar, MMO İstanbul Şube YK Başkan Vekili Zafer Güzey yer alırken, açıklama metnini TMMOB İKK Sekreteri Cevahir Efe Akçelik okudu:

İŞ CİNAYETLERİNDE ASIL SORUMLULAR YARGIDAN KAÇIRILIYOR

6 Eylül 2014 tarihinde akşam saatlerinde İstanbul Mecidiyeköy'de eski Ali Sami Yen Stadı arsasında devam eden Torun Center rezidans inşaatında işçileri taşıyan asansör 32. kattan yere çakılarak, 10 işçimiz yaşamını kaybetmiştir. TMMOB İstanbul İKK olarak, öncelikle iş cinayetinde yaşamını kaybedenlerin ailelerinin ve yakınlarının acısını paylaşıyor, sorumluların yargılanması mücadelelerinde daima yanlarında olacağımızı bir kez daha tekrar ediyoruz.

Devamını oku...
 
KARANLIĞA TESLİM OLMAYACAĞIZ PDF Yazdır
GÜNCEL

Beşiktaş katliamının acısı henüz çok tazeyken, yaralarını sarmaya, toplumsal etkileriyle baş etmeye çalışırken, yeni bir katliamın haberiyle sarsıldık. Katliamlar ülkesi olmak, her hafta yeni acılarla yaşamak istemiyoruz. Kayseri'de gerçekleştirilen terör saldırısını lanetliyor, barış içinde yaşama talebimizden, yaşam hakkı savunumuzdan vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha belirtiyoruz. Hayatını kaybeden askerlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Şu husus herkes tarafından iyi bilinmelidir ki; karanlığa teslim olmayacağız.

Geçen hafta Beşiktaş'ta patlatılan bombalarla, 44 vatandaşımız öldürülüp, 150'den fazla yurttaşımız yaralandığında söze aşağıdaki cümlelerle başlamıştık:

"Kardeşlik umudumuza yönelen bombalara teslim olmayacağız."

Ülkemiz yangın yeri; Dünya İnsan Hakları Günü'nde, 10 Ekim Katliamının 14. ayında, 10 Aralık 2016'da bu kez İstanbul'u vurdu terör. Nice gencecik insanımız hayatını kaybetti, nicelerinin tedavisi devam ediyor.

Devamını oku...
 
İMOK: İNADINA KARDEŞLİK, İNADINA BARIŞ PDF Yazdır
GÜNCEL

10 Aralık 2016 gecesi İstanbul Beşiktaş'ta yaşanan bombalı saldırıya tepkileri ifade etmek, barış talebini dillendirmek üzere İstanbul Meslek Odaları Koordinasyonu (İMOK) bileşeni meslek örgütlerinin yönetici ve üyeleri bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

12 Aralık 2016 akşamı 18.00'da Taksim Metro çıkışında buluşan meslek örgütü temsilcileri yüzlerce kişilik bir kortej oluşturarak ve "İnadına Kardeşlik, İnadına Barış! Terörü Lanetliyoruz" pankartı açarak saldırının yaşandığı noktaya dek yürüdüler.

Bu noktaya gelindiğinde meslek örgütlerinin temsilcileri birer konuşma yaparak yaşanan terör saldırısına yönelik tepkilerini ifade ederek İstanbul Meslek Odaları Koordinasyonu'nun kardeşlik umuduna yönelen bombalara karşı ısrarla barışa, demokrasiye sahip çıkacağını dile getirdiler.

 

 
BABAMIN KANATLARI TMMOB ÖZEL GÖSTERİMİ YAPILDI PDF Yazdır
GÜNCEL

23. Adana Film Festivalinde SİYAD "En İyi Film" ödülü dahil, toplamda 7 ödül birden alan ve başrollerinde Menderes Samancılar, Musab Ekici, Kübra Kip ve Tansel Öngel'in rol aldığı, Kıvanç Sezer'in yönettiği Babamın Kanatları filminin TMMOB özel gösterimi 5 Aralık 2016, Pazartesi günü yapıldı. Kadıköy Rexx Sineması ve Beyoğlu Sineması'nda gerçekleştirilen film gösterimlerine ilgi yoğun oldu.

Güvencesizleştirmenin, buna bağlı yaşanan iş cinayetlerinin, taşeron mezarlığına döndürülen inşaat sektöründeki işçilerin yaşadığı sorunların çarpıcı bir üslupla ele alındığı film sonrası Kadıköy Rexx Sineması'nda yönetmen Kıvanç Sezer ve oyuncu Kübra Kip, Beyoğlu Sineması'nda yapımcı Soner ÖZCAN ve oyuncu Musab EKİCİ ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 3 / 69

TMMOB'den Haberler

İletişim bilgileri

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU SEKRETERLİĞİ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 BEYOĞLU Kroki:
View Larger Map
Tel: 0212 252 95 00 Dahili:169
Faks: 0212 249 86 74
Eposta: tmmobist@gmail.com

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

SU HAYATTIR, SATILAMAZ!

http://sthp.org/

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU

http://kopruyerineyasam.blogspot.com/

Valid XHTML & CSS